20.0%
60.0%
24.3%
17.4%

Στο 4-6 ανέβηκαν οι Greek Freakase επικρατώντας της UCI Retama με 45-36 σε ένα ματς που ήταν κλειστό από το ξεκίνημα, με τους νικητές όμως να έχουν τον έλεγχο σε όλη του τη διάρκεια. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Λαζίδης με 20 πόντους, 23 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φωτόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, οι Φιλίππου και Καραμάνος απάντησαν με 0-5 σερί για το 3-5, 5-5 ο Χαλκιάς, 5-7 με καλάθι του Φιλίππου, 10-7 με 5 συνεχόμενους πόντους του Λαζίδη, 10-10 με τρίποντο του Αθανασιάδη και καλάθι από τον Λαζίδη ξανά για το τελικό 12-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Φιλίππου ισοφάρισε σε 12-12, 26-12 με 14-0 σερί οι Καλογερόπουλος, Λαζίδης, Χαλκιάς και Γιώργος Ηλιόπουλος, 26-14 με δύο βολές του Αθανασιάδη, 30-14 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Λαζίδη και καλάθι από τον Σαρρή για το τελικό 30-16 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αθανασιάδης έβαλε καλάθι για το 30-18, 32-18 με απάντηση του Λαζίδη, 32-20 ο Καραμάνος, 35-20 με τρίποντο του Καλογερόπουλου, 35-22 με μια βολή του Αθανασιάδη και μια του Καραμάνου, 36-22 ο Λαζίδης και από ένα τρίποντο οι Σαρρής και Παπαστεργίου για το τελικό 36-28 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Σαρρής με ένα σουτ από μέση απόσταση και ο Σταυρόπουλος με δύο βολές μείωσαν σε 36-32, 41-32 με απάντηση με 5-0 σερί οι Λαζίδης, Φωτόπουλος και Γιώργος Ηλιόπουλος, 41-34 ο Σταυρόπουλος, 45-34 με ένα καλάθι του Χαλκιά και ένα του Λαζίδη και καλάθι από τον Φιλίππου για το τελικό 45-36 του παιχνιδιού.

Για τους Greek Freakase, πέρα από τον Λαζίδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χαλκιάς με 10 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους UCI Retama πολύ καλό ματς έκανε ο Φιλίππου με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.