0%
0%
0%
0%

Οι Gunners κέρδισαν τους Μπίρι Μπίρι με 50-38 για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 από τον Χριστόπουλο και τον Δεμεστιχο για τους νικητές, για να απαντήσουν ο Κουρουλης με τον Ευαγγελιδη. Ο Ταγαρης με τον Παπαγεωργίου και τον Κοτρωτσιο έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 12-4 για τους Gunners, με τον Χριστόπουλο να σκοράρει για να φέρει την ομάδα του στο 17-4 στη 2η περίοδο. Ο Ευαγγελιδης απάντησε για το 17-6 και το 19-11 λίγο μετά, με τον Κοτρωτσιο και τον Χριστόπουλο να γράφουν το 25-11. Ο Παπανδρεου μείωσε, με τον Ευαγγελίδη να γράφει το 27-15, πριν έρθουν ο Κοτρωτσιος με τον Χριστόπουλο για το 31-15. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Σαγια στο 31-19, με τον Ευαγγελίδη να σκοράρει για το 31-21 στην 3η περίοδο. Ο Ταγαρης απάντησε, με τον Ευαγγελίδη να μειώνει στους 9 και τον Κουρουλη λίγο μετά να γράφει το 34-26. Ο Κοτρωτσιος ήταν που απάντησε για το 37-26, με τον Σαγια να σκοράρει για το 37-29 στο τέλος της περιόδου, πριν έρθουν Χριστόπουλος και Κοτρωτσιος για το 41-29. Ο Παπανδρεου μείωσε σε 41-32, για να απαντήσουν ο Παπαγεωργίου με τον Χριστόπουλο για το 47-32, για να σκοράρει ο Κοτρωτσιος για το 50-34 και να κλείσει το ματς από Κουρουλη και Ευαγγελιδη στο 50-38.

Τα λάθη ήταν 13-11 στο ματς, τα κλεψίματα 8-8 και οι ασίστ 8-4. Στα ριμπάουντ οι Gunners είχαν τον έλεγχο, 51-41 με 9-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/22 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 4/28. Στα δίποντα οι Μπίρι Μπίρι είχαν 25% και οι Gunners 48%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κοτρωτσιος 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαγεωργίου 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Ευαγγελίδης είχε 19 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα.