0%
0%
0%
0%

Η Τιρινίνι κέρδισε τους Gunners με 45-78 για να πάει στο 2-0 στον όμιλο, με τους Σαρικάκη και Κοτσαμπά να βάζουν μαζί 66 πόντους.

Το ματς ξεκίνησε με 0-11 για τους νικητές από Σαρικάκη και Κοτσαμπά, για να απαντήσει ο Ταγαρης. Σαρικάκης και Κοτσαμπάς ήταν οι μόνοι που σκόραραν για την Τιρινίνι στην πρώτη περίοδο, έφεραν το ματς στο 3-21, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Ταγαρη στο 5-21. Στη 2η περίοδο ο Μιχαηλίδης έφερε την ομάδα του στο 5-24, με τον Σαρικάκη να σκοράρει για το 6-32 και τον Κοτσαμπά να γράφει το 8-37. Ο Παραγεωργίου απάντησε, με τον Ταγαρης να γράφει το 14-41 για να κλείσει το ημίχρονο από Μιχαηλίδη και Κοτρωτσιο στο 16-43. Στην επανάληψη ο Παπαγεωργίου έφερε την ομάδα του στο 19-45 με τον Κοτρωτσιο να σκοράρει για το 22-45. Ο Μιχαηλίδης απάντησε για το 22-49, με τον Παπαγεωργίου να γράφει το 27-50. Ο Κοτσαμπάς με τον Σαρικάκη σκόραραν για το 27-57 στο δεκάλεπτο, για να απαντήσει ο Καρτερης για το 31-57. Κοτσαμπας και Σαρικάκης έφεραν το ματς στο 31-63, με τον Καρτερη να απαντά και τον Ταγαρη να γράφει το 35-68. Ο Σαρικάκης σκόραρε για την Τιρινίνι, με τον Ταγαρη και τον Κοτρωτσιο να φέρνουν τον αγώνα στο 42-73, για να κλείσει το ματς από Κοτσαμπα και Παπαγεωργίου.

Τα λάθη ήταν 12-16 στο ματς, τα κλεψίματα 8-9 και οι ασίστ 8-25. Στα ριμπάουντ η Τιρινίνι είχε τον έλεγχο, 22-51 με 4-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/21 τρίποντα και τους Gunners 4/24. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 38% και η Τιρινίνι 45%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σαρικάκης είχε 37 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κοτσαμπάς 29 πόντους, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Μιχαηλίδης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Gunners ο Κοτρωτσιος είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ταγαρης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παπαγεωργίου 10 πόντους, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα.