0%
0%
0%
0%

Τα Χαμένα Ταλέντα κέρδισαν με 41-59 τους Gunners για να ανέβουν στο 4-4 στον όμιλο, με τον Πενταγιωτη να έχει 21 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ταγαρη να σκοράρει, για να απαντήσουν ο Πενταγιωτης με τον Διαμαντόπουλο και τον Αντυπα για το 3-13. Ο Κοτρωτσιος έφερε το ματς στο 5-13, ο Ταγαρης σκόραρε για το 7-15, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 7-17. Στη 2η περίοδο ο Διακοπουλος σκόραρε για το 7-19, με τον Ταγαρη να απαντά, 12-19. Ο Σταμπουλιδης με τον Πενταγιωτη σκόραραν για το 12-24 της ομάδας τους με τον Αντυπα να γράφει το 12-27. Ο Δεμεστιχος έφερε το ματς στο 14-27, με τον Διακοπουλο να απαντά για να κλείσει ο Ταγαρης το ημίχρονο στο 16-29. Στην επανάληψη ο Αντυπας έφερε το ματς στο 16-31, με τον με τον Ταγαρη να απαντά, πριν έρθει ο Πενταγιωτης για το 18-33. Ο Κυριος με τον Κοτρωτσιο σκόραραν για το 22-33, με τον Μποικο και τον Πενταγιωτη να απαντούν για να φέρουν τον αγώνα στο 22-42. Ο Δεμεστιχος σκόραρε για το 25-42, με τον Διακοπουλο να απαντά, πριν έρθει ο Κοτρωτσιος στο 4ο δεκάλεπτο για το 28-44. Ο ίδιος με τον Ταγαρη ήταν που έφεραν το ματς ως το 34-45 λίγο μετά με τον Κοτρωτσιο να μειώνει και στους 10, 37-47, πριν έρθει ο Πενταγιωτης για το 37-52. Ο Κοτρωτσιος απάντησε για το 39-52 και το 41-54, με το ματς να κλείνει από τον Πενταγιωτη και τον Μποικο στο 41-59.

Τα λάθη ήταν 20-23 στο ματς, τα κλεψίματα 12-11 και οι ασίστ 7-15. Στα ριμπάουντ οι νικητές είχαν τον πρώτο λόγο, 29-41 με 10-4 τα επιθετικά, με τα Χαμένα Ταλέντα να έχουν 6/11 τρίποντα και τους Gunners 1/20. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 33% και τα Χαμένα Ταλέντα 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πενταγιώτης είχε 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Αντυπας 13 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Διακοπουλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μποικος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Gunners ο Κοτρωτσιος είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Ταγαρης 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.