0%
41.7%
37.3%
9.1%

Οι Buzzer Βγείτερ κέρδισαν τους Gunners με 58-39 για να πάρουν την πρώτη νίκη της σεζόν και να ανέβουν στο 1-5, ρίχνοντας τους αντιπάλους τους στο 3-3. Τρομερός ο Γεωργούλιας με double-20 στο ματς συν 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, 4 τάπες φτάνοντας το 43 efficiency, ενώ ο Γαλανάς είχε 14 πόντους και 20 ριμπάουντ για τους νικητές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αργό τέμπο στην επίθεση και μέτρια τελειώματα για τις δύο ομάδες, για να σκοράρουν ο Τανός με τον Γεωργούλια για το 6-0 με τον Καρτέρη και τον Σταμέλο να απαντούν για το 6-6 στο τέλος της περιόδου. Οι Buzzer Βγείτερ μπήκαν με 13-0 στο δεύτερο δεκάλεπτο για να πάρουν διψήφια διαφορά, ο Γεωργούλιας με τον Τανό, τον Γαλανά και τον Σεπέτη ήταν που σκόραραν μπροστά ως το 19-6. Οι Gunners απάντησαν με τον Καρτέρη που διέκοψε το σερί, για να έρθει ο Σταμέλος για το 19-12. Όμως, ο Γεωργούλιας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, 6 μαζεμένοι πόντοι και 25-12 ημίχρονο.

Στην επανάληψη το σερί των Buzzer Βγείτερ συνεχίστηκε και έφτασε το 11-0 αφού ο Παράβας με τον Χαλκιά σκόραραν για το 30-12. Ο Σταμέλος απάντησε για να το διακόψει, με τον Γεωργούλια να δίνει στην ομάδα του τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα, 34-14, με άλλους 4 πόντους. Οι Gunners απάντησαν με ένα προσωπικό 0-7 από τον Σταμέλο, ο οποίος έριξε τη διαφορά στο 34-21, για να απαντήσει ο Τανός για το 36-21. Ο Παπαγεωργίου έγραψε μια βολή, για να βάλει 2/2 ο Γεωργούλιας και να πάμε στο 38-22. Κάπου εκεί οι Gunners κατάφεραν να βγάλουν ένα τρομερό πεντάλεπτο και με τον Παπαγεωργίου, τον Σέρφα, τον Καρτέρη και τον Σταμέλο έτρεξαν ένα 0-10 για το 38-32 λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου. Οι Buzzer Βγείτερ ευτύχησαν να πάρουν σκορ από τον Σεπέτη πριν τελειώσει η περίοδο, ενώ στην επιστροφή ο Γαλανάς έκανε μεγάλο 4ο δεκάλεπτο (10 πόντοι στην 4η περίοδο) ξεκινώντας με 4 πόντους για το 44-32. Ο Σέρφας έγραψε το 44-35, με τον Καρτέρη να μειώνει για τελευταία φορά σε μονοψήφια απόσταση τη διαφορά. Ο Γαλανάς με τον Τανό και τον Γεωργούλια απάντησαν με ένα 10-0 για το 56-37, για να μειώσει ο Καρτέρης και να κλείσει ο Τανός το ματς στο 58-39 για την 1η νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Γεωργούλιας είχε 23 πόντους, 20 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, 4 τάπες, ο Γαλανάς 14 πόντους, 20 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τανός 10 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Gunners ο Καρτέρης είχε 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Σταμέλος 15 πόντους, 9 ριμπάουντ.