0%
0%
0%
0%

Οι Buzzer Beeres κέρδισαν τους Gunners με 50-56 με τον Παλαμιδα να γράφει 35 πόντους στον αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-3 για τους Gunners από τον Γκιωνη και τον Ταγαρη, για να απαντήσουν ο Σιτος με τον Παλαμιδα για το 4-9. Ο Λιλλης έγραψε το 7-9, με τον Σιτο να απαντά πριν έρθει ο Ταγαρης για το 9-11. Ο Παλαμιδας σκόραρε για το 9-14, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 11-14 και τον Παλαμιδα να φέρνει την ομάδα του στο 11-17 στη 2η περίοδο. Ο Δεμεστιχος μείωσε, με τον Νικολαου να σκοράρει και τον Παλαμιδα να γράφει το 14-21. Ο Γκινης με τον Καρτερη έφεραν το ματς στο 18-21, για να σκοράρουν ο Πολυχρονης με τον Κουναδη για το 19-28, πριν κλείσει ο Λιλλης το ημίχρονο στο 21-28. Στην επανάληψη ο Ταγαρης με τον Γκιωνη έφεραν το ματς στο 27-28 για να σκοράρει ο δεύτερος για το 39-29 της ομάδας ου. Ο Πολυχρονης έγραψε το 30-31, με τον Γκιωνη και τον Καρτερη να απαντούν για το 35-31. Ο Σιτος μείωσε σε 35-34, αλλά ο Παπαγεωργίου με τον Γκιωνη κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 41-35. Ο Παλαμιδας ήταν που έτρεξε ένα προσωπικό 0-9 για να βάλει τους Buzzer Beeres μπροστά, 41-44, με τον Δεμεστιχο να μειώνει σε 43-44. Ο Ταγαρης τον μιμήθηκε για το 45-46 και μετά την απάντηση του Οικονόμου για το 45-48 ο Γκιωνης έγραψε το 48-48. Ξανά ισοπαλία από τον Καρτερη, 50-50, με τον Παλαμιδα να σκοράρει για το 50-55 της ομάδας του και τον Οικονόμου να κλείνει το ματς στο 50-56.

Τα λάθη ήταν 14-21 στο ματς, τα κλεψίματα 14-11 και οι ασίστ 11-11. Στα ριμπάουντ οι Buzzer Beeres είχαν τον πρώτο λόγο, 51-46 με 12-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/20 τρίποντα και τους Gunners 5/26. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 30% και οι Buzzer Beeres 32%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παλαμιδας είχε 35 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Οικονομου 3 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Gunners ο Γκιωνης είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Ταγαρης 12 πόντους, 21 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Καρτερης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.