0%
0%
0%
0%

Οι Dirty Dozen κέρδισαν με 60-33 τους Gunners για να ανέβουν στο 3-0 στον όμιλο, με 3 ομάδες να παραμένουν αήττητες, έχοντας 5 παίκτες με πάνω από 8 πόντους στον αγώνα και κυριαρχία στα ριμπάουντ.

Το ματς ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τους νικητές που προηγήθηκαν με 13-0 με τον Βογιατζη, τον Τσιλαβη και τον Παπαζαφυρόπουλο, για να πάνε λίγο μετά στο 17-2 με τον Μιτζη. Ο Σουτσανης απάντησε για το 17-4, με την περίοδο να κλείνει από τον Γρηγοριαδη στο 19-4. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μιτζης έφερε την ομάδα του στο 21-4, με τον Κοτρωτσιο να απαντά για το 23-7 λίγο αργότερα και μετά το τρίποντο του Γρηγοριαδη να φέρνει μαζί με τον Παπαγεωργίου το ματς στο 26-11. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Μιτζη στο 31-11 για τους Dirty Dozen, με τον Γρηγοριάδη να σκοράρει για το 33-11 στην επανάληψη. Ο Παπαγεωργιου απάντησε, με τον Μπαρου και τον Τσιλαβη να σκοράρουν για το 39-13. Ο Τσιλαβης με τον Μιτζη και τον Βογιατζη ήταν που έφεραν την ομάδα τους και στο 48-15 λίγο μετά αλλά και στο 53-17 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Κοτρωτσιος με τον Παπαγεωργίου, τον Σουτσανη και τον Κυριο κατάφεραν να μειώσουν με ένα σερί 0-12 για τους Gunners από το 57-19 ως το 57-31, για να κλείσει το ματς από τον Μπαρου και τον Κοτρωτσιο στο 60-33.

Τα λάθη ήταν 17-15 στο ματς, τα κλεψίματα 10-10 και οι ασίστ 17-5. Στα ριμπάουντ οι Dirty Dozen είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 50-29 με 15-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/19 τρίποντα και τους Gunners 1/21. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 38% και οι Dirty Dozen 50%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μιτζης είχε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γρηγοριάδης 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Τσιλαβης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Βογιατζης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μπαρους 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Gunners ο Κοτρωτσιος είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Παπαγεωργίου 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.