0%
0%
0%
0%

Οι Remal Madri κέρδισαν με 57-63 τους Gunners σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τέλος του, αφού λίγο πριν τη λήξη οι δυο ομάδες βρίσκονταν στο ένα σουτ απόσταση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-2 για τους Gunners από τον Ταγαρη, για να απαντήσει ο Σαγιακος για την ισοφάριση και να φέρει ο Χαραλαμπόπουλος την ομάδα του στο 6-9. Με τον ίδιο οι Remal Madri πήγαν στο 7-13, το 9-15 και το 11-17, για να κλείσει την περίοδο στο 11-19 ο Σαγιακος. Στο 2ο δεκάλεπτο με τον Μανινα οι Remal Madri έφτασαν στο 13-24, για να μειώσει ο Δουκιδης. Ο Σαγιακος έφερε την ομάδα του στο 15-27, με τον Ταγαρη και τον Δουκιδη να απαντούν και μαζί με τον Καρτερη να μειώνουν σε 25-29. Ο Μανινας απάντησε και ο Σαγιακος έφερε το ματς στο 27-33, για να απαντήσουν ο Δουκιδης με τον Παπαγεωργίου για το 31-33 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Δουκιδης έφερε το ματς στο 33-35 και το 35-38, με τον Σαγιακο και τον Γρηγορόπουλο να σκοράρουν για το 35-43. Ο Δουκιδης απάντησε για το 39-43 και το 41-45, με τον Σαγιακο να σκοράρει για το 42-48 και τον Δουκιδη με τον Καρτερη να φέρνουν το ματς στο 46-48 στο ξεκίνημα της 4ης περιόδου. Ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 48-50, με τον Καρτερη και τον Ταγαρη να ισοφαρίζουν το ματς σε 52-52 λίγο μετά. Ο Σαγιακος με τον Πετρακη απάντησαν για το 52-57, για να σκοράρει ο δεύτερος και για το 54-59. Με τον Κυριο οι Gunners μείωσαν σε 57-59, αλλά από τη γραμμή των βολών ο Γρηγορόπουλος με τον Πετράκη έκλεισαν το ματς στο 57-63 για τη νίκη των Remal Madri.

Τα λάθη ήταν 15-15 στο ματς, τα κλεψίματα 7-7 και οι ασίστ 16-14. Στα ριμπάουντ οι Gunners είχαν τον πρώτο λόγο, 42-38 με 12-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/8 τρίποντα και τους Gunners 2/21. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 45% και οι Remal Madri 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σαγιακος είχε 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Χαραλαμπόπουλος 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Πετράκης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Gunners ο Δουκιδης είχε 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Ταγαρης 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Καρτερης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ.