0%
0%
0%
0%

Πρώτη νίκη για την Team 70 B.C. που επικράτησε των Gunners με 47-52 μετά από ένα σκληρό ντέρμπι που κρίθηκε με ένα 0-5 για τους νικητές στη λήξη, αφού πρώτα οι Gunners είχαν επιστρέψει από το -10 για το 47-47.

Το ματς ξεκίνησε με 2-5 για τους νικητές από τον Τομορα και τον Λαζο Σ. για να απαντήσουν ο Κοτρωτσιος με τον Δεμεστιχο. Ο Παπαγεωργίου έβαλε την ομάδα του μπροστά και ο Τομορας με τον Μαγκλογιαννη και τον Παρασκευόπουλο ήταν που έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 6-14. Στη 2η περίοδο ο Παπαγεωργίου έφερε την ομάδα του στο 8-20, με τον Τομορα να γράφει το 10-22. Οι Gunners απάντησαν ως το ημίχρονο, με τον Παπαγεωργίου Ε., τον Ταγαρη και τον Χαιδα έφεραν το ματς στο 17-22. Στην επανάληψη ο Λαζος Σ. ήταν που έφερε το ματς στο 17-25, με τον Κοτρωτσιο και τον Ταγαρη να μειώνουν σε 23-25. Ο Μαγκλογιαννης έφερε το ματς στο 24-28, με τον Παπαγεωργίου να απαντά, αλλά τον Παπαγεωργίου Ε. και τον Ταγαρη να φέρνουν την αναμέτρηση στο 31-30. Ο Παπαγεωργίου με τον Λαζο Δ. έφεραν το ματς στο 31-34, για να κλείσει την 3η περίοδο ο Παρασκευόπουλος στο 32-36. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τομορας με τον Παρασκευόπουλο έφεραν το ματς στο 32-42, για να απαντήσει ο 6 και να φέρει το ματς ο Χαιδας στο 38-43. Ο Τομορας με τον Λαζο Δ. ήταν που σκόραραν για το 38-47. Ο Κοτρωτσιος μείωσε με τον Παπαγεωργίου Ε. να φέρνει το ματς στο 45-47 για να ισοφαρίσει ο Κοτρωτσιος στο 47-47 ολοκληρώνοντας ένα 9-0 για την ομάδα του. Όμως, ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 47-49, με τον Τομορα να γράφει βολές και τον Λαζο Δ. να κλείνει το ματς στο 47-52 για την Team 70 B.C..

Τα λάθη ήταν 11-8 στο ματς, τα κλεψίματα 10-3 και οι ασίστ 14-14. Στα ριμπάουντ η Team 70 B.C. είχε τον έλεγχο, 25-38 με 7-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/9 τρίποντα και τους Gunners 5/24. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 36% και η Team 70 B.C. 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παπαγεωργίου είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τομορας 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Λαζος Σ. 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Gunners ο Κοτρωτσιος είχε 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Παπαγεωργίου 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Ταγαρης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.