32.0%
45.5%
39.5%
15.8%

Σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις, οι Halia Mavericks πέτυχαν την πρώτη τους νίκη επί των Κομπάρσων με 55-48. Στο πρώτο ημίχρονο αυτοί που είχαν τα ηνία ήταν οι Κομπάρσοι, που προηγήθηκαν έως και με +16 (17-33) πριν το ημίχρονο. Παρόλ’αυτά, οι Mavericks έπαιξαν καλύτερη άμυνα στο δεύτερο μέρος και ανέτρεψαν το παιχνίδι στην τελευταία περίοδο, όπου οι ελλιπείς Κομπάρσοι το πάλεψαν, αλλά οι Mavericks χαμογέλασαν τελευταίοι.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Αγγελιδέλης και Αγγελωνίτης Π. άνοιξαν το σκορ (6-0), οι Γιαννέλος και Μηνδρινός Μ. μείωσαν σε 6-3, ξανά ο Αγγελιδέλης για το 8-3, ο Γιαννέλος πέτυχε το 8-5, ο Τσαμούταλος το 10-5, ακολούθησε σερί 0-8 από τους Λινάρδο και Παπαδημητρίου για το 10-13, ο Τούντας με «καλάθι και φάουλ» το 13-13 και ο Μηνδρινός Ι. με ένα τρίποντο και ένα δίποντο σημείωσε το 13-18 στην εκπνοή του δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Κομπάρσοι πήραν μια διαφορά. Αρχικά, ο Μαρκέτος μείωσε σε 15-18, ακολούθησε σερί 0-11 από τους Μηνδρινό Ι., Μηνδρινό Μ., Λινάρδο και Γιαννέλο για το 15-29, ο Βασιλείου μείωσε σε 17-29, ο Λινάρδος με δύο δίποντα έκανε το 17-33 και ο Βασιλείου με ένα τρίποντο και ένα «καλάθι και φάουλ» πέτυχε το 23-33 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Halia να ισορροπούν και να μειώνουν. Αρχικά, οι Τούντας και Αγγελωνίτης Π. πέτυχαν το 28-33, οι Τζίκας και Παπαδημητρίου απάντησαν για το 28-38, οι Τούντας και Πασσαλής μείωσαν σε 33-38, ο Λινάρδος έκανε το 33-40 και ο Αγγελωνίτης Α. με δύο επιθετικά ριμπάουντ και καλάθια από κοντά μείωσε στους τρεις (37-40), σκορ με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Mavericks να παίρνουν το προβάδισμα και τελικώς τη νίκη παρά την προσπάθεια των Κομπάρσων. Ο Λινάρδος έκανε το 37-42, σερί 13-0 από τους Βασιλείου, Πασσαλή και Αγγελιδέλη για το 50-42, οι Κομπάρσοι αντέδρασαν και με τους Λινάρδο και Γιαννέλο μείωσαν σε 50-48 και ο Βασιλείου με δύο καθοριστικά καλάθια στο τελευταίο 2λεπτο, ένα τρίποντο κι ένα δίποντο, διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 55-48

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Αντώνης Βασιλείου, ο οποίος πέτυχε 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Αλέξανδρος Αγγελωνίτης και Αγγελιδέλης. Από τους Κομπάρσους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Λινάρδου και των αδελφών Μηνδρινών.