3.6%
55.6%
34.0%
4.5%

Halia Mavericks vs Σφυρια 35-49.Τρίτη σερί νίκη για τα Σφυριά, που ήταν το απόλυτο αφεντικό στο ματς διατηρώντας διαφορά από 6 έως 12 πόντους.Οι Halia Mavericks δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν το ματς με τα χαμηλά ποσοστά που είχαν.  Mvp του αγώνα ο Πέτροβας με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τα Σφυριά να πετυχαίνουν το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού με τον Σαρλάνη 0-2.Ισοφάρισε ο Κλιμαντήρης 2-2 για τους Halia Mavericks. Ο Καραβάς σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Πέτροβας με 2/2 βολές έγραψαν το 2-6 .Ο Κλιμαντήρης με ντραιβ μείωσε 4-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 4-12 ,αρχικά ο Καμπάς με σουτ και με 2/2 βολές και ο Πέτροβας σκόραρε από το low post.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αγγελιδέλης με τρίποντο σκόραρε το 7-12 για τους Halia Mavericks. Ο Καραβάς με 4 πόντους και ο Σαρλάνης με γκολ φάουλ πέτυχαν το 7-19 για τα Σφυριά. Ο Αγγελιδέλης από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές και ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με λει-απ μείωσαν σε 12-19.Ο Πέτροβας πέτυχε το 12-21 και ο Πασσαλής με 4 πόντους από λει-απ το 16-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-25,ο Πέτροβας σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Σαμέρας με ντραιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αναστασόπουλος με ντραιβ έκανε το 16-27 για τα Σφυριά. Ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με γκολ φάουλ και ο Προύντζος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και μείωσαν για τους Halia Mavericks σε 21-27.Απάντησε ο Πέτροβας και με γκολ φάουλ πέτυχε το 21-30.Με σκόρερ τον Πασσαλή και με τον Κλιμαντήρη με 1/2 βολές και λει-απ πέτυχαν το 26-30.Ο Αναστασόπουλος και ο Τσίτος με 1/2 βολές και ο Πέτροβας από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 26-34.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αγγελιδέλης το 28-34 .Ο Πέτροβας από το low post ,ο Σιαμαντάς με 1/2 βολές και ο Πέτροβας με 1/2 βολές σκόραραν το 28-38.Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-38 με 2/2 βολές του Κλιμαντήρη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γεωργιάδης με τρίποντο πέτυχε το 28-41 για τα Σφυριά. Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με λει-απ και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με σουτ πέτυχαν το 34-41 για τους Halia Mavericks. Ο Πέτροβας με λει-απ, ο Καραβάς από το ζωγραφιστό και ο Τσίτος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και το σκορ έγινε 34-47.Ο Αγγελιδέλης με 1/2 βολές για το 35-47 και το τελικό σκορ έγραψε ο Καραβάς από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραβάς με 10 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κλιμαντήρης με 9 πόντους,14 ριμπάουντ,2 ασίστ,5 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Αγγελιδέλης με 9 πόντους,16 ριμπάουντ και 1 ασίστ.