23.1%
50.0%
34.1%
16.7%

Halia Mavericks και Τεμπελχανάδες Β διασταύρωσαν τα ξίφη τους, με τους πρώτους να πετυχαίνουν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους με 50-43. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά καθ’όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους Mavericks να παίρνουν στο δεύτερο ημίχρονο δύο φορές διαφορά 7 πόντων, με τη δεύτερη να είναι και φαρμακερή, καθώς οι Τεμπελχανάδες υπέκυψαν στην τέταρτη περίοδο και οι Halia χαμογέλασαν τελευταίοι.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Αγγελωνίτης (4-0), ο Καραγεώργος με μπάσιμο πέτυχε το 4-2, ο Πασσαλής με τρίποντο σημείωσε το 7-2, ο Γεωργιακάκης με τον ίδιο τρόπο έκανε το 7-5, ο Αγγελιδέλης πέτυχε το 9-5, ακολούθησε σερί 0-8 από Κωνσταντίνου και Γεωργιακάκη για το 9-13, ο Κλιμαντήρης μείωσε σε 11-13 και ο Γεωργιακάκης από κοντά το 11-15 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ. Ο Κλιμαντήρης με δύο δίποντα ισοφάρισε σε 15-15, ο Γεωργιακάκης ευστόχησε για το 15-17, ο Μαρκέτος με δύο δίποντα έκανε το 19-17, o Αστερής το 19-19, ο Μαρκέτος με τρίποντο το 22-19, ο Ραΐζης μείωσε στον πόντο (22-21), ξανά ο Μαρκέτος για το 24-21, ο Γεωργιακάκης με ένα τρίποντο και δύο βολές έκανε το 24-26 και ο Αγγελιδέλης ισοφάρισε σε 26-26 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να παραμένουν ισόπαλες. Αρχικά, ο Αγγελιδέλης έκανε το 30-26, ο Γεωργιακάκης μείωσε σε 30-28, ξανά ο Αγγελιδέλης με δύο βολές και ένα τρίποντο έστειλα τη διαφορά στο +7 (35-28), όμως οι Καραγεώργος και Κωνσταντίνου μείωσαν σε 35-32. Στη συνέχεια, ο Κληρονόμος με μια βολή πέτυχε το 36-32 και οι Γεωργιακάκης, Κωνσταντίνου ισοφάρισαν σε 36-36, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Mavericks να δείχνουν χαρακτήρα και να παίρνουν τη νίκη. Ξεκίνησαν με 7-0 σερί για το 43-36 με τους Κλιμαντήρη, Βρεττό και Αγγελιδέλη, ο Κωνσταντίνου μείωσε σε 43-38, νέο τρίποντο του Βρεττού για το 46-38, ο Αστερής μείωσε σε 46-40, οι Αγγελωνίτης και Μαρκέτος σημείωσαν το 50-40 και ο Γεωργιακάκης με τρίποντο το τελικό σκορ της αναμέτρησης 50-43.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κλιμαντήρης, ο οποίος πέτυχε 7 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Αγγελιδέλης και Μαρκέτος. Από τους Τεμπελχανάδες Β, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κωνσταντίνου και Καραγεώργου.