0%
0%
0%
0%

Τα Χώματα κέρδισαν με 37-66 τους Halia Mavericks για να ανέβουν στο 7-1 στον όμιλο, κλειδώνοντας τη 2η θέση και την πρόκριση στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-9 για τους νικητές από τον Στενακη, τον Διαμαντόπουλο και τον Δημητριαδη, για να απαντήσει ο Αγγελωνίτης Π. για το 4-9. Ο Διαμαντόπουλος σκόραρε για το 4-11, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 6-11 από τον Γουναριδη. Στη 2η περίοδο ο Λιγνος σκόραρε για το 6-13, με τον Χριστοδουλακη να απαντά. Ο Πασσαλης έφερε το ματς στο 11-15, με τον Οκεκε και τον Μπουριτη να φέρνουν την ομάδα τους στο 11-21. Ο Μπουριτης με τον Στενακη και τον Λιγνο σκόραραν ως το 13-31, με τον Γουναριδη να απαντά, και το ημίχρονο να κλείνει από τον Δημητριαδη και τον Αγγελωνιτη Α. στο 18-35. Στην επανάληψη ο Λιγνος με τον Μπουριτη σκόραραν για το 18-41, με τον Αγγελιδελη να απαντά. Ο Μπουριτης έφερε την ομάδα του στο 20-43, για να σκοράρει ο Αγγελωνιτης Π. για το 23-43. Με τον Διαμαντόπουλο και τον Στενακη τα Χώματα έφτασαν στο 23-48, για να κλείσει από τον Αγγελωνιτη Π. το δεκάλεπτο στο 27-48. Στην 4η περίοδο ο ίδιος έφερε το ματς στο 30-48, με τον Διαμαντόπουλο να απαντά για το 31-53. Ο Αγγελωνίτης Π. μείωσε σε 33-53, με τον Λιγνο και τον Διαμαντόπουλο να απαντούν για το 33-58, με τον Πασσαλη και τον Αγγελωνιτη Π. να σκοράρουν για το 37-60, με τον Οκεκε και τον Διαμαντόπουλο να κλείνουν το ματς στο 37-66.

Τα λάθη ήταν 18-19 στο ματς, τα κλεψίματα 8-15 και οι ασίστ 6-11. Στα ριμπάουντ τα Χώματα είχαν τον έλεγχο, 24-63 με 5-26 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/16 τρίποντα και τους Halia Mavericks 4/29. Στα δίποντα οι Halia Mavericks είχαν 28% και τα Χώματα 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Διαμαντόπουλος είχε 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπουριτης 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο λιγνος 12 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελωνιτης Π. είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γουναριδης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ.