16.7%
54.2%
38.1%
18.5%

Halia Mavericks vs Carnavaliers 54-60.  Σκούπισαν  την σειρά οι Carnavaliers πετυχαίνοντας την 2η νίκη και περιμένουν τον νικητή τις σειράς Printfair-Han Yolo. MVP του αγώνα ο Μυλωνάς με 19 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από σουτ ο Καραΐσκος για τους Carnavaliers 0-2 .Ο Αγγελιδέλης με λει-απ και με σουτ ο Συρογιαννούλης το 4-2 για τους Halia Mavericks.Ο Παυλίδης με λει-απ και με τρίποντο ο Μυλωνάς το σκορ έγινε 4-7.Μείωσε ο Κλημαντήρης 6-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 6-10 με τρίποντο ο Μυλωνάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μυλωνάς με 2/2 βολές και με λει-απ ο Καλόγηρος το σκορ έγινε 6-14 για τους Carnavaliers. Οι Halia Mavericks με σερί 14 -0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 20-14 με 10 πόντους ο Κλημαντήρης (2γκολ φάουλ)και με 4 πόντους ο Αγγελιδέλης.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-11 για το 20-25 με τρίποντο ο Καλόγηρος, με 3 πόντους ο Παπανικολάου ,1/2 βολές ο Μαρίνης ,ο Μυλωνάς με λει-απ και με 2/2 βολές ο Πασχαλίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλόγηρος με ντράιβ και με 4 πόντους ο Κομμάτας το σκορ έγινε 20-31 για τους Carnavaliers. Με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης έκανε το 23-31 για τους Halia Mavericks. Ο Τσουκαρέλλας με σουτ από την γωνία το 23-33.Ο Πασσαλής με 1/2 βολές και ο Κλημαντήρης με γκολ φάουλ και 2/2 βολές έγραψαν το 29-33.Ο Μυλωνάς με τρίποντο πέτυχε το 29-36.Απάντησε με τρίποντο και ο Κλημαντήρης για το 32-36.Ο Καρατάσιος με λει-απ, ο Μυλωνάς με τρίποντο και με 1/3 βολές και ο Καραΐσκος με λει-απ πέτυχαν το 32-44. Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-44 με καλάθι του Αγγελιδέλη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κλημαντήρης μείωσε σε 36-44 για τους Halia Mavericks .Coast to coast ο Καλόγηρος το 36-46 για τους Carnavaliers. Ο Πασσαλής με 1/2 βολές και με σουτ ο Κλημαντήρης για το 39-46.Με  λει-απ  ο Παυλίδης για το 39-48.Με 1/2 βολές ο Κλημαντήρης το 40-48.Ο Παπανικολάου , Μαρίνης με λει-απ και ο Αγγελιδέλης με 4 πόντους έγραψαν το 44-52. Ο Καραΐσκος με 1/2 βολές το 44-53.Ο Κλημαντήρης με 2/2 βολές και ο Αγγελιδέλης με λει-απ το 48-53.Ο Μυλωνάς πέτυχε το 48-55.Με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης έκανε το 51-55.Ο Καραΐσκος με 2/2 βολές (0:39)για το 51-57.Με νέο τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης το 54-57(0:29).Και το τελικό 54-60 έγραψαν ο Πασχαλίδης με 1/3 βολές(0:27,5) και ο Τσουκαρέλλας με 2/2 βολές.(0:24).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλόγηρος με 9 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Τσουκαρέλλας με 4 πόντους, 9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κλημαντήρης με 27 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Αγγελιδέλης με 14 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.