0%
0%
0%
0%

Οι Halia Mavericks κέρδισαν με 46-43 τους Catenazio B.C. σε ένα ματς που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πασσαλη και τον Καραμπετσο να σκοράρουν για το 3-3 για να φέρουν ο Συρογιαννης με τον Σιουτη το ματς στο 5-5 και να κλείσει η περίοδος από τον Νικολοπουλο στο 5-8. Στο 2ο δεκάλεπτο Κλιμαντηρης μείωσε σε 7-8, για να απαντήσουν ο Σιουτης με τον Παγουροπουλο για το 7-13. Ο Γουναριδης έφερε τον αγώνα στο 10-13, με τον Παγουροπουλο να σκοράρει για το 10-15 και τον Νικολοπουλο να γράφει το 12-17. Με τον Πασσαλη, τον Γουναριδη και τον Συρογιαννη οι Halia Mavericks προσπέρασαν με 20-17, για να κλείσει ο Νικολοπουλος το ημίχρονο στο 20-20. Στην επανάληψη ο Πασσαλης με τον Κλιμαντηρη έγραψαν το 27-20, για να μειώσει ο Παγουροπουλος. Ο Κλιμαντηρης έφερε την ομάδα του στο 29-22, με τον Παγουροπουλο να απαντά και πάλι ως το 29-28. Ο Αγγελιδελης έγραψε το 31-28, με τον Νικολοπουλο να ισοφαρίζει με καλάθι και φάουλ αλλά το δεκάλεπτο να κλείνει στο 33-31 από τον Κυριαζόπουλο. Στην 4η περίοδο ο Νικολοπουλος ισοφάρισε το ματς σε 33-33 και 35-35, με τον Πασσαλη και τον Συρογιαννη να απαντούν για το 39-35. Ο Νικολοπουλος έφερε τον αγώνα στο 39-39, για να σκοράρουν ο Πασσαλης με τον Κλιμαντηρη για το 43-39 των Halia Mavericks. Με τον Νικολοπουλο στα 38 δευτερόλεπτα οι Catenazio B.C. πλησίασαν σε 43-41, για να γράψει δύο βολές ο Συρογιαννης για το 45-41 στα 13 δευτερόλεπτα. Ο Νικολοπουλος τον μιμήθηκε για το 45-43 στα 5 δευτερόλεπτα, με τον Αγγελιδελη να γράφει το τελικό 46-43.

Τα λάθη ήταν 8-10 στο ματς, τα κλεψίματα 8-4 και οι ασίστ 7-4. Στα ριμπάουντ οι Catenazio B.C. είχαν τον έλεγχο, 41-53 με 11-19 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/18 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 4/16. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 22% και οι Halia Mavericks 35%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πασσαλης είχε 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Συρογιαννης 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κλιμαντηρης 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Γουναριδης 8 πόντους. Για τους Catenazio B.C. ο Νικολοπουλος είχε 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Παγουροπουλος 13 πόντους, 16 ριμπάουντ.