9.4%
81.8%
28.0%
15.4%

Halia Mavericks vs L.A.P.D.46-39.Με ανατροπή στις αρχές του τελευταίου δεκάλεπτου,οι Halia Mavericks μετέτρεψαν το 30-34 στο τελικό 46-39 και κατέκτησαν την νίκη. MVP του αγώνα ο Κλιμαντήρης με 22 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Πασσαλής το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0 για τους Halia Mavericks .Ο Στρατογιάννης και ο Αρζουμανίδης έγραψαν το 2-4 για τους L.A.P.D.Ο Κλιμαντήρης με 4 πόντους πετυχε το 6-4 για να ισοφαρίσει με 2/2 βολές ο Στρατογιάννης σε 6-6.Ξανά ο Κλιμαντήρης πέτυχε με λει-απ το 8-6 για να φέρει το ματς στα ίσα ο Ζαπαντιώτης σε 8-8 με hool.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-8 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 7-0 το σκορ έγινε 17-8 για τους Halia Mavericks με 4 πόντους ο Κλιμαντήρης και με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης.Απάντησαν με σερί 0-6 για τους L.A.P.D.με σουτ ο Προύτζας και με 4 πόντους ο Ζαπαντιώτης για το 17-14.Ο Κλιμαντήρης με λει-απ πέτυχε το 19-14 ,για να απαντήσει ο Ζαπαντιώτης με λει-απ το 19-16.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-16 ο Πασσαλής με ντράιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζαπαντιώτης μείωσε σε 21-18 για τους L.A.P.D..Ο Πασσαλής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 23-18 για τους Halia Mavericks .Ο Αρζουμανίδης με 3/4 βολές και λει-απ ισοφάρισε σε 23-23.Με τρίποντο ο Αγγελιδέλης έγραψε το 26-23 .Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 26-30 με 4 πόντους ο Ζαπαντιώτης και γκολ φάουλ ο Προύτζας.Ο Κλιμαντήρης μείωσε σε 28-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-31 με 1/2 βολές ο Προύτζας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κλιμαντήρης με hook για το 30-31 για τους Halia Mavericks .Ο Προύτζας με τρίποντο το 30-34 για τους L.A.P.D.Ο Κλιμαντήρης ισοφάρισε σε 34-34 με σουτ και ο Προύτζας με νέο τρίποντο για το 34-37.Με 5 πόντους ο Πασσαλής έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 39-37 για να ισοφαρίσει ο Ζαπαντιώτης 39-39.Το τελικό 46-39 πέτυχαν ο Αγγελιδέλης με τρίποντο με σουτ ο Πασσαλής και με 2/2 βολές ο Κλιμαντήρης(0:59).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πασσαλής με 13 πόντους,2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με 2 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ζαπαντιώτης με 16 πόντους,14 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Προύτζας με 12 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.