10.7%
45.5%
42.4%
33.3%

Νευρικό παιχνίδι στην Καλλιθέα με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά άστοχες στο πρώτο ημίχρονο και τους Underdogz να πατάνε γκάζι στο 2ο ημίχρονο κατακτώντας την 2η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Rising League για να ανέβουν στο 2-7, ρίχνοντας τους Halia Mavericks στο 1-9 με τελικό σκορ 64-33.

Ξεκίνημα του παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και τον Αγγελιδέλη να ευστοχεί σε lay up για να ανοίξει το σκορ για τους Halia Mavericks για το 0-2 και τον Πούλιο να απαντάει ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 2-2. Ο Αγγελωνίτης Π. θα κάνει το 2-4 με τους Underdogz να προσπερνούν σε 8-4 από τους Πούλιο, Αρμάγο, Κεφαλά και Στεβόλαιμο. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τον Προύντζο να ευστοχεί σε δίποντο και να μειώνει σε 6-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αγγελιδέλης με εύστοχο τρίποντο θα κάνει το 8-9 για να φέρει το Halia Mavericks μπροστά στο σκορ. Ο Καραχάλιο με 1/2 βολές θα φέρει το ματς στα ίσα για να απαντήσει ο Αγγελωνίτης Π. με τον ίδιο τρόπο για το 9-10. Στη συνέχεια, ο Στεβόλαιμος θα κάνει το 11-10 με όμορφη ενέργεια και ο Αγγελωνίτης Α. με δίποντο μέσης απόστασης θα διαμορφώσει το 11-12. Οι Underdogz θα πατήσουν γκάζι στη συνέχεια με τον Κεφαλά να ευστοχεί σε 6 συνεχόμενους πόντους κάνοντας το 17-12 και τον Κληρονόμο να μειώνει με τρίποντο σε 17-15. Ακόμα ένα μίνι σερί των Underdogz θα τους δώσει μία διαφορά ασφαλείας για το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 22-15 υπέρ των Underdogz.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Underdogz θα συνεχίσουν το σερί τους με τον Στεβόλαιμο να πετυχαίνει 4 σερί πόντους για το 26-15 και τον Αγγελιδέλη να μειώνει με δίποντο σε 26-17. Στη συνέχεια με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Καραχάλιου, οι Underdogz θα προσπεράσουν κατά πολύ τους Halia Mavericks με τον πίνακα να αναγράφει 32-17 και τον Αγγελωνίτη Π. να μειώνει σε 32-20 με δικό του τρίποντο. Το 36-20 θα κάνουν οι Αρμάγος, Ιωάννου για να μειώσει ο Κληρονόμος με εύστοχο δίποντο και ο Προύντζος με 1/2 βολές για το 36-23. Ακόμα ένα σερί των Underdogz (6-0) για να λήξει το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 43-23.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Underdogz θα συνεχίσουν το σερί τους με τρίποντο του Κεφαλά και δίποντο του Αρμάγου για να κάνουν το 48-23 και τον Αγγελωνίτη Π. με δύσκολο σουτ να μειώνει σε 48-25. Ο Στεβόλαιμος με τον Ιωάννου θα κάνουν το 52-25 και ο Αγγελωνίτης Α. θα μειώσει σε 52-27 με σουτ μέσης απόστασης. Ακόμα δύο δίποντα από τους Underdogz από τους Πούλιο, Αρμάγο για να μειώσει ο Γουναρίδης με σουτ από την base line για το 56-29. Το 58-29 θα γράψει ο Πούλιος για να απαντήσει με δύο συνεχόμενα δίποντα ο Γουναρίδης για το 58-33. Ακόμα ένα σερί των Underdogz (6-0) στο τέλος του παιχνιδιού θα διασφαλίσει την νίκη με τελικό σκορ 64-33 με 3 παίχτες τους να πετυχαίνουν double-double!

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιώργος Αρμάγος ο οποίος πέτυχε 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα, βοηθώντας την ομάδα του έτσι να πετύχει την 2η της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Άξιοι σύμμαχοί του ήταν οι Πούλιος (11 πόντοι, 11 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα), Κεφαλάς (11 πόντοι, 10 ριμπάουντ) και Ιωάννου (8 πόντοι, 10 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Παναγιώτη Αγγελωνίτη με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.