12.5%
48.4%
51.2%
27.3%

Επιστροφή στις νίκες για τις Ακαδημίες Red-Dicolo κέρδισαν 66-37 τους Han Yolo.Οι περσινοί πρωταθλητές που κατέβηκαν στο ματς με 5 παίκτες,δεν αντιμετώπισαν προβλήματα και πήραν μια εύκολη νίκη με MVP του αγώνα τον Μακρή με 7 πόντους,17 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 ο Τριανταφύλλου για τις ακαδημίες.Ο Παναγόπουλος σκόραρε για τους Han Yolo για το 2-4.Τρίποντο και 1/2 βολές του Μαφίδη για το 2-8.Μείωσαν το σκορ με 2/2 βολές του Γουλιέλμου και σουτ του Δημακόπουλου για το 6-8.Με 1/2 βολές του Τριανταφύλλου,καλάθι του Θειακούλη και 7 πόντους του Μελαφίδη το δεκάλεπτο τελείωσε 6-18 για τις ακαδημίες.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κάτσικας και ο Κορλός Νίκος έγραψαν το 10-18.Ο Μακρής με καλάθι,3/4 βολές του Γρίβα,τρίποντο του Τριανταφύλλου και το σουτ του Θειακούλη για το 10-28 για τις ακαδημίες.Ο Κορλός Νίκος πέτυχε το 12-28  για τους Han Yolo και ο Τριανταφύλου έγραψε το 12-31.Μείωσαν 18-31 ο Παναγόπουλος με 4 πόντους και καλάθι του Κορλό Βασίλη.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-37 με 4 πόντους του Μαφίδη και καλάθι του Τριανταφύλλου.

Τρίτο δεκάλεπτο και 1/2 βολές ο Κοτρώνης για το 19-37.Ο Γρίβας με καλάθι και 1/2 βολές για το 19-40.Με 4 πόντους ο Παναγόπουλος μείωσε 23-40 για τους Han Yolo.Ο Θειακούλης με 1/2 βολές,καλάθι του Μαφίδη και 2/2 βολές του Γρίβα για το 23-45.Ο Κορλός Βασίλης με 1/2 βολές για το 24-45 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-49 με 2/2 βολές του Μακρή και 1/2 βολές του Θειακούλη για τις ακαδημίες.

Τέταρτο δεκάλεπτο και το σκορ άνοιξε ο Τριανταφύλλου για το 24-51.Κάτσικας με 4 πόντους ,Κοτρώνης έγραψαν το 30-51 για τους Han Yolo.Με καλάθια του Μαφίδη και Γρίβα για το 30-55 για τις ακαδημίες.Τρίποντο του Κορλού Βασίλη για το 33-55.Ο Μακρής πέτυχε το 33-57 για να απαντήσει ο Κάτσικας με σουτ για το 35-57.Ο Γρίβας σκόραρε το 35-59 και το τελευταίο καλάθι για τους Han Yolo πέτυχε ο Γουλιέλμος για το 37-59.Το τελικό 37-66 πέτυχαν με καλάθι ο Γρίβας,2/2 βολές ο Θειακούλης και με γκολ φάουλ ο Μαφίδης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Θειακούλης με 10 πόντους,17 ριμπάουντ(13-4),2 κλεψίματα και 4 κοψίματα,Ο Γρίβας με 12 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Μαφίδης με 22 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Τριανταφύλου με 15 πόντους,4 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παναγόπουλος με 8 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα,ο Κορλός Βασίλης με 6 πόντους,8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα,ο Κάτσικας με 8 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Κορλός Νίκος με 4 πόντους και 9 ριμπάουντ.