0%
0%
0%
0%

Οι Los Rebels κέρδισαν τη Havana Rum για να πάνε στο 2-1 στον όμιλο, έχοντας 3 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς και παίρνοντας μεγάλη διαφορά στη 2η περίοδο για να μην κινδυνεύσουν ως το τέλος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-4 από τον Παπαδημητρίου και τον Πααπδόπουλο, για να σκοράρουν ο Κοκοτσης με τον Μπαχομπουα για το 11-5 των Los Rebels. Ο Παπαντωνης απάντησε, με τον Γρηγορόπουλο, τον Παπαδόπουλο και τον Βαρωνο να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 19-7. Στη 2η περίοδο ο Χαλκιδης με τον Σακελλαδίου σκόραραν για να ολοκληρώσουν ένα 14-0 για την ομάδα τους ως το 25-7. Ο Παπαδημητρίου διέκοψε το σερί για το 27-11, με τον Μπαχομπουα και τον Σακελλαρίου να σκοράρουν για το 33-11. Με τον Ελευθεριαδη Παν. και τον Παπαδημητρίου η Havana Rum μείωσε σε 33-17 στο ημίχρονο, για να γράψει ο Παπαντωνης το 33-19 στις αρχές της επανάληψης. Ο Καλαμακης έφερε το ματς στο 35-21, αλλά ο Κοκοτσης με τον Γρηγορόπουλο απάντησαν για το 40-21. Με τον Ανδριοπουλο η ΣΔΦΔ μείωσε σε 40-24, για να έρθει ο Γρηγορόπουλος για το 44-24. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 44-27 από τον Ανδριοπουλο, με τη Havana Rum να μειώνει με τον Ελευθεριαδη Παυλ. και τον Ελευθεριαδη Παν. σε 45-31 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μπαχομπουα με τον Βαρωνο απάντησαν για το 50-31 για να σκοράρουν ο Ελευθεριαδης Παυλ. και ο Παπαδημητρίου για το 50-38. Ο Παπαδόπουλος έφερε το ματς στο 53-38, με τη Havana Rum να μειώνει στους 10 με τον Καλαμακη και τον Παπαντώνη, 53-43, για να απαντήσουν ο Μπαχομπουα και ο Χαλκιδης και να κλείσουν το ματς στο 59-44.

Τα λάθη ήταν 16-10 στο ματς, τα κλεψίματα 7-8 και οι ασίστ 14-4. Στα ριμπάουντ οι Los Rebels είχαν τον έλεγχο, 50-32 με 19-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/19 τρίποντα και τη Havana Rum 3/21. Στα δίποντα οι Los Rebels είχαν 42% και η Havana Rum 35%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γρηγορόπουλος είχε 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μπαχομπουα 12 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Παπαδόπουλος 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κοκοτσης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τη Havana Rum ο Παπαδημητρίου είχε 14 πόντους, ο Παπαντωνης 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Καλαμακης 7 πόντους.