10.0%
60.0%
36.8%
11.8%

Έπειτα από μια απίστευτη αναμέτρηση η Havana ήταν εν τέλει εκείνη που έμεινε πιο ψύχραιμη στο τέλος, κάνοντας σωστές επιλογές και παίρνοντας το ματς κόντρα στους Beerόλυκους με 49-46 για να πάρουν το πάνω χέρι στη σειρά. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Παπαδήμας με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπέτσης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Beerόλυκους, ο Δημητράτος με βολές ισοφάρισε σε 2-2 για την Havana, 2-6 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κορδελά, 11-6 με 9-0 σερί οι Μανίκας, Παπαδημητρίου, Παπαδήμας και Δημητράτος, 11-9 με τρίποντο του Τσικούρα και απάντηση με γκολ φάουλ ο Παπαδημητρίου για το τελικό 14-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κορδελάς με καλάθι και φάουλ μείωσε σε 14-12, ο Δημητράτος απάντησε με βολές για το 16-12, 16-15 με πόντους του Μπέτση, 22-15 με ένα καλάθι του Δημητράτου και δύο του Παπαδήμα, 22-17 από τον Λαδά, 24-17 ο Παπαδημητρίου και μια βολή του Βαταλίδη για το τελικό 24-18 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπακαυγάς έβαλε τρίποντο για το 27-18, ο Βαταλίδης με βολές μείωσε σε 27-20, 29-20 ξανά με καλάθι του Μπακαυγά, 29-24 με ένα καλάθι του Λαδά και ένα του Κορδελά, 30-24 με μια βολή του Δημητράτου, 30-27 με τρίποντη απάντηση του Βαταλίδη, 32-27 με δίποντο του Παπαδημητρίου, 32-31 με ένα καλάθι του Βαταλίδη και ένα του Λαδά και 5-0 σερί οι Παπαδήμας και Δημητράτος για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο η Havana με προβάδισμα με 37-31.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπακαυγάς ανέβασε στο 39-31, οι Τσικούρας και Βαταλίδης μείωσαν σε 39-37, ο Δημητράτος σκόραρε για το 41-37, 41-40 με μια βολή του Βαταλίδη και ένα καλάθι του Βαγγέλη Ζυγούρη, 43-40 ο Παπαδημητρίου, 43-41 με βολή του Λαδά, 46-41 ο Παπαδήμας με καλάθι και φάουλ και τρεις βολές του Βαταλίδη για το 46-44. Στη συνέχεια με 14″ να μένουν ο Παπαδήμας έβαλε μια βολή για το 47-44, με τους Beerόλυκους στη συνέχεια να αστοχούν σε ένα τρίποντο, όμως εν τέλει να μειώνουν με τον Κορδελά μετα από επιθετικό ριμπάουντ σε 47-46. Γρήγορο φάουλ ξανά στον Παπαδήμα, ο οποίος αυτή τη φορά έβαλε και τις δύο βολές και έγραψε το τελικό 49-46 του παιχνιδιού για το 1-0 στη σειρά.

Για την Havana πέρα από τον Παπαδήμα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Δημητράτος με 5 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τους Beerόλυκους ξεχώρισε ο Κορδελάς με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 τάπα.