26.3%
28.6%
45.5%
18.5%

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Havana με τους Jackal Trotters, με την Havana να επικρατεί με 57-49. Οι δύο ομάδες μας χάρισαν ένα απολαυστικό παιχνίδι και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, αλλά στο τελευταίο οι Trotters ελέω των απουσιών τους έμειναν από δυνάμεις, με την Havana να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει το ροζ φύλλο, ανεβαίνοντας στο 5-3 στη βαθμολογία της Rookie. Αντιθέτως, οι Jackal Trotters έπεσαν στο 1-7.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Μπράνης και Κακκαβάς άνοιξαν το σκορ (0-5), ο Ραδόπουλος πέτυχε το 2-5, ο Πετούσης από κοντά το 2-7, οι Αρβανίτης και Παπαδήμας ισοφάρισαν σε 7-7, ξανά ο Κακκαβάς για το 7-9, ο Χιώτης ισοφάρισε σε 9-9, ο Τουμάσης έκανε το 9-11, ο Μανίκας με τρίποντο πέτυχε το 12-11, ξανά ο Τουμάσης για το 12-13, ο Ραδόπουλος από μέση απόσταση έκανε το 14-13, ο Κακκαβάς το 14-15 και ο Παπαδημητρίου το 16-15 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Trotters πήραν το προβάδισμα. Αρχικά, οι Μπαζιώτης και Τουμάσης πέτυχαν το 16-21, οι Χιώτης και Παπαδημητρίου μείωσαν σε 20-21, ο Μπράνης με τρίποντο έκανε το 20-24, ο Παπαδημητρίου με καλάθι και φάουλ μείωσε στον πόντο (23-24), ο Πετούσης έκανε το 23-26, ο Χιώτης το 25-26, ο Ταμπάκος Α. σημείωσε το 25-28, ξανά ο Χιώτης για το 27-28, οι Ταμπάκος Α. και Κακκαβάς έκαναν το 27-32 και ο Χιώτης το 29-32 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά. Αρχικά, η Havana πήρε το προβάδισμα (34-32) με τους Δημητράτο, Αρβανίτη και Φλαμπούρη, ο Τουμάσης ισοφάρισε σε 34-34, ο Αρβανίτης έκανε το 36-34, ο Πετούσης με τρίποντο πέτυχε το 36-37 και ο Χιώτης από μέση απόσταση το 38-37, με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με την Havana να παίρνει μια διαφορά και να τη διατηρεί μέχρι το φινάλε. Οι Μανίκας και Χιώτης πέτυχαν το 42-37, ο Κακκαβάς μείωσε σε 42-39, ακολούθησε σερί 8-0 από Μανίκα και Παπαδήμα για το 50-39, ο Κακκαβάς μείωσε σε 50-41, ο Χιώτης σκόραρε για το 52-41, ξανά ο Κακκαβάς με μια βολή και ένα δίποντο για το 52-44, ο Δημητράτος με τρίποντο πέτυχε το 55-44, ο Ταμπάκος Α. με 2/2 βολές μείωσε σε 55-46, οι Δημητράτος και Πασχάλης από τη γραμμή της φιλανθρωπίας έκαναν το 57-46 και ο Μπράνης με τρίποντο διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 57-49.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Χιώτης, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Παπαδήμας και Ραδόπουλος. Από τους Jackal, ξεχώρισαν οι επιδόσεις των Πετούση και Τουμάση.