5.3%
46.7%
25.0%
37.5%

Την τέταρτη διαδοχική νίκη της πήρε η Havana, καθώς επικράτησε των Underdogz με 52-44. Οι παίκτες της Havana έδειξαν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους, όμως οι Underdogz ισορρόπησαν άμεσα. Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο, η Havana κυριάρχησε και πήρε διψήφια διαφορά, όμως οι Underdogz αντέδρασαν και μείωσαν σε 45-42 στα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου. Στο φινάλε του αγώνα, η Havana έδειξε εν τέλει χαρακτήρα και πήρε αυτό το ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με την Havana μπαίνει πιο δυνατά. Προηγήθηκε με 8-0 στα πρώτα λεπτά με τους Δημητράτο Αν., Μπακαυγά και Παπαδημητρίου, ο Μαριόλης πέτυχε το 8-2, ο Πασχάλης το 10-2, ο Αϊβάζογλου σημείωσε το 10-4, ο Παπαδημητρίου από κοντά το 12-4, ακολούθησε σερί 0-9 από Αϊβάζογλου, Μαριόλη και Ιωάννου για το προσπέρασμα των Underdogz με 12-13, όμως στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου οι Μπακαυγάς και Δημητράτος Αν. απάντησαν για το 18-13.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Ο Μπακαυγάς με μια βολή πέτυχε το 19-13, ο Στεβόλαιμος ευστόχησε σε τρίποντο για το 19-16, ο Δημητράτος Απ. Απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 22-16, ο Καραχάλιος με δύο απανωτά δίποντα μείωσε σε 22-20, ο Δημητράτος Απ. Ξανά για το 24-20, ο Αντωνάκης με 3 βολές κι ένα δίποντο έβαλε μπροστά την ομάδα του με 24-25, ο Μπακαυγάς το 26-25, ο Αϊβάζογλου με 2/2 βολές το 26-27 και ο Παπαδημητρίου το 28-27 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να παραμένει ντέρμπι. Ο Αντωνάκης σημείωσε το 28-29, ακολούθησε εντυπωσιακο σερί 12-0 από Μπακαυγά, Δημητράτο Ανδρέα και Αποστόλη, Μανίκα και Παπαδημητρίου για το 40-29, ο Στεβόλαιμος μείωσε σε 40-31, ο Παπαδημητρίου ξανά για το 42-31, ο Μαριόλης από μέση απόσταση το 42-33, ο Μανίκας με «καλάθι και φάουλ» το 45-33 και ο Αντωνάκης με 2/2 βολές το 45-35, με το οποίο έκλεισε η τρίτη περίοδος.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Underdogz μπαίνουν δυνατά, αλλά η Havana έδειξε χαρακτήρα και πήρε τη νίκη. Οι Αλικάκης, Αϊβάζογλου, Καραχάλιςο με σερί 0-7 μείωσαν σε 45-42, ο Παπαδημητρίου με 2/2 βολές έκανε το 47-42, ο Αντωνάκης μείωσε σε 47-44 και οι Δημητράτος Αν, Παπαδημητρίου, Πασχάλης διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 52-44.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Γιώργος Απ. Δημητράτος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Γιώργος Αν. Δημητράτος και ο Μανίκας. Από τους Underdogz, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Ιωάννου και Αϊβάζογλου.