37.0%
66.7%
35.1%
25.7%

Heat B.C. vs Άφοβος Σεπολίων 69-65. Με τρομερό 3ο δεκάλεπτο 28-10 οι Heat ανέτρεψαν το 31-38 σε 59-48 (2 τρίποντα Αρβανιτάκης, Γιορνταμιλάκης και 1 ο Σουβλέρης).Ο Άφοβος πλησίασε 63-61,αλλά ο Τούτσης 5 πόντους στο φινάλε και ο Κακλέας με 1/2 βολές,την νίκη για τους Heat. Mvp του αγώνα ο Γιορνταμιλάκης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Καραντζούνη να σκοράρει το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού 0-2 για τον Άφοβο. Με σερί 10-0 έγινε το 10-2 για τους Heat ,με 4 πόντους ο Γιορνταμιλάκης, ο Σουβλέρης και ο Κακλέας με τρίποντο.Ο Γωγάκης με σουτ, Καραντζούνης με τρίποντο και ο Τραϊφόρος με 1/2 βολές το σκορ έγινε 10-8.Ο Γιορνταμιλάκης με σουτ και ο Κακλέας με ντραιβ πέτυχαν το 14-8.Ο Άφοβος με σερί 0-10 πέρασε μπροστά στο σκορ με 14-18 ,με 2/2 βολές ο Καραντζούνης ,τρίποντο ο Παπαγεωργίου και Λοράνδος και με σουτ ξανά ο Παπαγεωργίου. Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 18-18 με σκόρερ τον Χατζηαναστασίου από επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές ο Τούτσης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξανά ο Άφοβος με σερί 0-10 ξέφυγε στο σκορ με 18-28,αρχικά ο Λαμπρινός με 2/2 βολές, ο Γουργουλίτσας με λει-απ, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γκότσης,από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Πάντζαλης και ξανά ο Γκότσης από το ζωγραφιστό. Οι Heat πλησίασαν 24-28 με τον Κακλέα να σκοράρει 1/2 βολές και με σουτ από την γωνιά και με τρίποντο ο Παπαθανασίου. Απάντησε με τρίποντο ο Καραντζούνης και ο Γκότσης με λει-απ και έγραψαν το 24-33.Ο Αρβανιτάκης με σουτ και ο Σουβλέρης με 2/2 βολές το 28-33 και ο Καραντζούνης σκόραρε το 28-38.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-38 με τρίποντο ο Αρβανιτάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο φανταστικό ξεκίνημα για τους Heat ,11-0 σερί, ο Γιορνταμιλάκης με σουτ και με 2 τρίποντα ο Αρβανιτάκης και ένα ο Σουβλέρης έγραψαν το 42-38.Ο Καραντζούνης σκόραρε για τον Άφοβο το 42-40.Τρίποντο ο Γιορνταμιλάκης το 45-40 και ο Καραντζούνης με 1/2 βολές το 45-41.Ο Τούτσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές πέτυχε το 48-41.Ξανά ο Καραντζούνης με 1/2 βολές το 48-42 και ο Γιορνταμιλάκης με τρίποντο πέτυχε το 51-42.Ο Γωγάκης με σουτ το 51-44 και ο Σουβλέρης με λει-απ και ο Τούτσης με ντραιβ και ο Σουβλέρης με 2/2 βολές έκαναν το 57-44.Ο Λοράνδος με 1/2 βολές το 57-45 και από την ασίστ του Σουβλέρη ,ο Τούτσης σκόραρε από το ζωγραφιστό το 59-45.Το δεκάλεπτο τελείωσε 59-48 με τρίποντο ο Λοράνδος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραντζούνης με τρίποντο μείωσε 59-51 για τον Άφοβο .Ο Σουβλέρης και Γιορνταμιλάκης με λει-απ πέτυχαν το 63-51 για τους Heat. Ξέσπασμα για τον Άφοβο και πλησίασε στο καλάθι, 63-61,με τρίποντα ο Λαμπρινός,Καραντζούνης και με λει-απ ο Τραϊφόρος και ο Γκότσης. Ο Τούτσης με τρίποντο (2 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει ο χρόνος επίθεσης για τους Heat)πέτυχε το 66-61. Ο Καραντζούνης με 2/2 βολές (1:08)πέτυχε το 66-63.Ο Τούτσης αξιοποιεί την ασίστ του Αρβανιτάκη και πέτυχε το 68-63(0:43). Και πάλι ο Καραντζούνης με 2/2 βολές (0:31) έκανε το 68-65.Ο Άφοβος αποφάσισε να παίξει άμυνα στον χρόνο που απέμεινε, και ο Κακλέας κέρδισε φάουλ (3 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει ο χρόνος επίθεσης)και με 1/2 βολές (0:10)σφράγισε την νίκη για τους Heat 69-65.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τούτσης με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Αρβανιτάκης με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραντζούνης με 29 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και ο Γκότσης με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.