31.3%
50.0%
38.5%
18.2%

Οι Heat B.C. κέρδισαν με 51-77 τους Έμπυρους B.C. για να ανέβουν στο 10-0 στον όμιλο, συνεχίζοντας να είναι μόνοι αήττητοι στην κατηγορία. Ο Αρβανιτάκης με double double και 7 εύστοχα τρίποντα ήταν ο καλύτερος της ομάδας του, με τον Τούτση και τον Νικολάου να ακολουθούν σε απόδοση στο τελευταίο ματς των Heat πριν τη διακοπή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εκπληκτικά για τους Heat που μπήκαν με 0-16 με τον Αρβανιτάκη να γράφει δύο τρίποντα και τους Τούτση, Παπαθανασίου, Νικολάου και Αντωνιάδη να σκοράρουν για το 0-16 της ομάδας τους. Ο Κολοβός διέκοψε το σερί, με τον Θεοχαρόπουλο να σκοράρει για το 6-16, πριν κλείσει ο Αρβανιτάκης με νέο τρίποντο το δεκάλεπτο στο 6-19. Στη 2η περίοδο ο Κοκκαλίδης με τον Καρδαρά έφεραν με τρίποντα το ματς στο 6-25, για να απαντήσουν Καλτσής και Βιτωράτος με τρίποντα κι αυτοί για το 12-25. Ο Κοκκαλίδης σκόραρε για το 12-27, με τον Κολοβό και τον Καλτσή να μειώνουν σε 16-27. Ο Αρβανιτάκης σκόραρε ξανά για τρεις, με τον Τσάκαλο να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 19-30 και στην εκπνοή του ημιχρόνου να κερδίζει φάουλ ο Αρβανιτάκης και με 2/3 βολές σε νεκρό χρόνο να γράφει το 19-32.

Στην επανάληψη ο Καλτσής μείωσε σε 21-32 και αυτή ήταν η τελευταία φορά που οι Έμπυροι βρέθηκαν κοντά στο σκορ. Ο Τούτσης με 6 πόντους και βοηθό τον Νικολάου έτρεξαν ένα 0-7 για το 21-39 της ομάδας τους. Ο Βιτωράτος το διέκοψε με τρίποντο, αλλά ο Αρβανιτάκης έγραψε άλλες δύο φορές πίσω από τα 6.75 για να φέρει το ματς στο 24-45. Ο Λαβαζός σκόραρε για το 25-47, με τον Βιτωράτο να μειώνει και τον Τούτση να σκοράρει για το 27-50. Μετά από ένα καλάθι του Τσάκαλου ο Τούτσης έβαλε άλλους 4 πόντους (12 συνολικά στην περίοδο) για το 29-54 της ομάδας του. Ο Βιτωράτος μείωσε σε 31-54, με τον Κολοβό να φέρνει το ματς στο 34-55 για να κλείσει η 3η περίοδος από τον Αρβανιτάκη στο 34-57.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Λαβαζός έγραψε το 34-59 και το 35-61, με τον Καλτσή και τον Κολοβό να απαντούν, 39-61. Ο Νικολάου σκόραρε στη συνέχεια, με τον Τσάκαλο και τον Αρβανιτάκη να γράφουν από ένα τρίποντο για το 42-66. Ο Κολοβός έφερε την ομάδα του στο 44-66, για να έρθουν Κοκκαλίδης, Καραλής και Αντωνιάδης για το 44-71. Ο Θεοχαρόπουλος σκόραρε για το 46-71, με τον Μαγλουσίδη να απαντά, πριν γράψει ο Χαρόβας το 51-75 για να κλείσει ο Καραλής τον αγώνα.

Για τους νικητές ο Αρβανιτάκης είχε 25 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τούτσης 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Νικολάου 7 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους Έμπυρους ο Κολοβός είχε 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Καλτσής 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Θεοχαρόπουλος 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ.