23.5%
50.0%
30.5%
9.5%

Heat B.C. vs Καλλιθέα Pimps 64-52.Καταπληκτική εμφάνιση από τους Heat,η άμυνα ζώνης εγκλώβισε την Καλλιθέα που σούταρε με 9% στα τρίποντα 4/42, επιθετικά ο Αρβανιτάκης πυροβολούσε από τα 6,75 και ο εκπληκτικός Σουβλέρης σταμάτησε στους 28 πόντους. Mvp του αγώνα ο Αρβανιτάκης 20 πόντους,14 ριμπάουντ,8 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σουβλέρης ήταν μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Heat πέτυχε τους 9 από τους 11 πόντους τις ομάδος του, αρχικά έγραψε το 5-0 με σουτ και γκολ φάουλ. Ο Πανάγος με τρίποντο και ο Βασιλειάδης με καλάθι από το ζωγραφιστό ισοφάρισαν για την Καλλιθέα 5-5.Ο Σουβλέρης με λει-απ και 2/2 βολές και ο Γιορνταμιλάκης με 2/2 βολές σκόραραν το 11-5 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 11-11 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Βασιλειάδης και ο Ζάκας με 1/2 βολές και τρίποντο.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ταπόλας έδωσε για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του 11-13 για την Καλλιθέα. Ο τρομερός Σουβλέρης με 4 πόντους του και ο αρχηγός Αρβανιτάκης με τρίποντο το προβάδισμα στους Heat 18-13.Ο Ταπόλας με σουτ από την γωνιά το 18-15 και ο Σουβλέρης με 2/2 βολές το 20-15.Ο Ζουρνατσίδης με σουτ το 20-17 και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο και 2/2 βολές το 25-17.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λιμνόπουλος το 25-19 και ο Αρβανιτάκης καυτός και με νέο τρίποντο το 28-19.Ο Ζουρνατσίδης με 1/2 βολές το 28-20 και ο Γιορνταμιλάκης με 2/2 βολές το 30-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-22 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ζουρνατσίδης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο πέτυχε το 33-22 για τους Heat. Ο Βασιλειάδης με 1/2 βολές το 33-23 για την Καλλιθέα. Ο Σουβλέρης με σουτ και με λει-απ το 37-23 και ο Βασιλειάδης και ο Ζάκας από επιθετικά ριμπάουντ σκόραραν το 37-27.Ο Παπαθανασίου και ο Γιορνταμιλάκης με τρίποντα το 43-27 και ο Ζάκας με 5 πόντους του μείωσε σε 43-32.Ο Σουβλέρης και ο Αρβανιτάκης με τρίποντα πέτυχαν το 49-32 και το δεκάλεπτο τελείωσε 49-34 με σουτ ο Ζάκας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό και ο Πανάγος με τρίποντο σκόραραν και μείωσε η Καλλιθέα σε 49-39.Ο Σουβλέρης με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές, ο Μιχαηλίδης με σουτ από την γωνιά και ο Αντωνιάδης με 1/2 βολές το σκορ έγινε το 56-39 για τους Heat. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ψυχογιός 56-41 και ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές το 57-41.Ο Πανάγος και ο Λιμνόπουλος μείωσαν σε 57-45 και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο και ο Σουβλέρης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε το 62-45.Από το ζωγραφιστό ο Ζάκας έκανε το 62-47 και ο Μιχαηλίδης με 2/2βολές το 64-47.Το τελικό 64-52 πέτυχε ο Ζάκας με σουτ από το High post και ο Καναρίδης με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σουβλέρης με 28 πόντους,1 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Νικολάου με 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζάκας με 17 πόντους, 13 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Λιμνόπουλος με 4 πόντους,11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.