40.9%
46.7%
30.3%
32.3%

Σε ένα ματς με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα μεταξύ των Reapers και των Heat, οι πρώτοι έφυγαν νικητές για έβδομο σερί παιχνίδι και δεκατοπέμπτο συνολικά στη φετινή σεζόν με 57-51, κλειδώνοντας με αυτόν τον τρόπο την δεύτερη θέση στον όμιλο. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Κρινής με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πουμπουρίδης άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Φωτόπουλος και Αρβανιτάκης απάντησαν για το 2-5, 14-5 με 12-0 σερί οι Κρινής, Πουμπουρίδης, Χούσος και Στεφανάκης, 14-8 με μια βολή του Παρασκευόπουλου και ένα καλάθι του Φωτόπουλου και νέο 5-0 των Μανωλίτση και Στεφανάκη για το τελικό 19-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τριανταφύλλης με ένα σουτ τριών πόντων έγραψε το 22-8, οι Heat απάντησαν με 0-6 των Φωτόπουλου, Φασούλα και Αρβανιτάκη για το 22-14, 23-14 με μια βολή του Τριανταφύλλη, 23-19 με 0-5 οι Φωτόπουλος και Αρβανιτάκης, 24-19 με μια βολή ο Αρβανιτάκης και 0-6 από τους Παρασκευόπουλο και Φωτόπουλο για να περάσουν μπροστά στο σκορ οι Heat με 24-25. Ο Κρινής με ένα τρίποντο έδωσε νέο προβάδισμα στους Reapers με 27-25, οι Heat απάντησαν με 0-8 των Παρασκευόπουλου και Φωτόπουλου για το 27-33, 29-33 ο Πουμπουρίδης με ωραία ενέργεια, 29-36 με νέο τρίποντο του Αρβανιτάκη και από ένα καλάθι οι Τριανταφύλλης και Καντιώτης για το τελικό 33-36 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αρβανιτάκης έβαλε ένα σουτ δύο πόντων για το 33-38, 35-38 από τον Χούσο, 35-41 με τρίποντο του Αρβανιτάκη, 44-41 με τους Χούσο, Κρινή και Μανωλίτση να βάζουν από ένα τρίποντο, 44-44 με νέο σου από τα 6,75 του Αρβανιτάκη και δύο βολές από τον Καντιώτη για το τελικό 46-44 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παρασκευόπουλος έβαλε ένα σουτ από μέση απόσταση για το 46-46, 50-46 οι Μανωλίτσης και Πουμπουρίδης, 50-48 ο Φωτόπουλος, 53-48 με τρίποντο ο Καντιώτης, 53-51 με το όγδοο τρίποντο του Αρβανιτάκη στο ματς και 57-51 από τους Μανωλίτση και Καντιώτη, σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.

Για τους Reapers, πέρα από τον Κρινή, σε μεγάλη βραδιά ήταν επίσης ο Πουμπουρίδης με 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, καθώς επίσης και ο Χούσος με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Heat τρομερή βραδιά έκανε ο Αρβανιτάκης με 27 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 τάπα, ενώ καλός ήταν και ο Φωτόπουλος με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ.