0%
0%
0%
0%

Οι Heat B.C. κέρδισαν τους Athens Supergrungers με 59-67 για να κλείσουν τον όμιλο στο 6-3 κλειδώνοντας θέση για την Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Athens Supergrungers να προηγούνται με 4-3 με τον Τζολακη, για να απαντήσει ο Τουτσης. Ο Τζολακης ισοφάρισε, με τον Αρβανιτακη και τον Χατζηδακη να φέρνουν την ομάδα τους στο 8-11. Ο Κουρτης έφερε το ματς στα ίσα, με τον Αϊβαλιωτη να γράφει το 13-11 και τον Κουρτη να σκοράρει για το 15-13 λίγο μετά, πριν κλείσει ο Τουτσης το δεκάλεπτο στο 15-16. Στη 2η περίοδο ο Χατζηδακης σκόραρε για το 15-19, με τον Χριστόπουλο να απαντά, 17-19. Με τον Κοκκαλιδη και τον Αρβανιτακη οι Heat B.C. πήγαν στο 17-25, για να μειώσει ο Αϊβαλιωτης, πριν έρθει ο Καρδαρας για το 19-30. Ο Θεοδωρου με τον Κουρτη απάντησαν για το 24-30, για να σκοράρει ο Αρβανιτακης για το 24-36. Με τον Σταθόπουλο οι Athens Supergrungers έφτασαν στο 26-36, για να έρθουν ο Κοκκαλιδης με τον Αρβανιτακη για το 26-41, πριν κλείσει το ημίχρονο ο Παπαδακης στο 28-41. Στην επανάληψη ο Κουρτης με τον Παπαδακη σκόραραν για το 36-41, με τον Τουτση και τον Τσουραπη να απαντούν, 36-47. Οι δυο τους έγραψαν το 38-51, με τον Κουρτη να μειώνει σε 40-51. Ο Κοκκαλιδης έφερε το ματς στο 40-54, με τον Αϊβαλιωτη και τον Σταθόπουλο να κλείνει την περίοδο στο 44-54. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Θεοδώρου σκόραρε για το 46-54 και μετά την απάντηση του Τουτση ο Αϊβαλιωτης έφερε το ματς στο 49-56. Ο Αρβανιτακης με τον Νικολαου απάντησαν για το 49-61, με το ματς να πηγαίνει στο 51-64 για να μειώσει ο Αϊβαλιωτης και να γράψει ο Κουρτης το 56-64 και το 59-66 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 10-14 στο ματς, τα κλεψίματα 9-4 και οι ασίστ 10-13. Στα ριμπάουντ οι Athens Supergrungers είχαν τον έλεγχο, 59-41 με 30-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 11/28 τρίποντα και τους Athens Supergrungers 5/39. Στα δίποντα οι Athens Supergrungers είχαν 35% και οι Heat B.C. 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αρβανιτακης είχε 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τουτσης 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κοκκαλιδης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Χατζηδακης 7 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους Athens Supergrungers ο Κουρτης είχε 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Παπαδακης 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αϊβαλιωτης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.