0%
0%
0%
0%

Η Havana Rum κέρδισε με 37-40 τους Heat B.C. για να ανέβει στο 3-4 στον όμιλο, σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τέλος του.

Το ματς ξεκίνησε με τον Παπαδημητρίου να σκοράρει και τον Αρβανιτάκη να απαντά για το 6-3. Ο Μπακαυγας Α. έγραψε το 6-6, με τον Αρβανιτακη και τον Κοκκαλίδη να φέρνουν το ματς στο 12-6 για τους Heat B.C., πριν κλείσουν το δεκάλεπτο Μπακαυγας Α. και Παπαντωνης στο 12-10. Στη 2η περίοδο ο Μπακαυγας Α. με τον Παπαδημητρίου σκόραραν για το 12-14, για να ισοφαρίσει ο Χατζηδακης. Ο Παπαντωνης έφερε το ματς στο 14-17, με τον Χατζηδακη να μειώνει και το ημίχρονο να κλείνει στο 16-19. Στην επανάληψη ο Παπαντωνης έγραψε το 16-21, με τον Χατζηδακη να μειώνει ως το 20-22. Ο Παπαδημητρίου έφερε το ματς στο 20-24, με τους Heat B.C. να απαντούν με τον Αντωνιαδη και τον Χατζηδακη για το 27-24. Ο Μπακαυγας Α. έβαλε την ομάδα του μπροστά, 27-29, με τον Γιορνταμηλακη να σκοράρει για το 30-29 του 30ου λεπτού. Στην 4η περίοδο ο Μπακαυγας Α. έφερε το ματς στο 30-34, με τον Καρδαρα να ισοφαρίζει σε 34-34. Με τον Παπαδημητρίου η Havana Rum έφτασε στο 34-39, για να μειώσουν ο Νικολαου με τον Τσουραπη σε 37-39, αλλά να κλείσει το ματς στο 37-40 ο Ανδριοπουλος για την ομάδα του.

Τα λάθη ήταν 17-16 στο ματς, τα κλεψίματα 8-13 και οι ασίστ 8-8. Στα ριμπάουντ οι Heat B.C. είχαν τον έλεγχο, 44-35 με 21-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/16 τρίποντα και τους Heat B.C. 6/36. Στα δίποντα οι Heat B.C. είχαν 24% και η Havana Rum 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπακαυγας Α. είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 11 κλεψίματα, ο Παπαδημητρίου 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Παπαντωνης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Heat B.C. ο Χατζηδακης είχε 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Αρβανιτακης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.