10.5%
14.3%
28.9%
23.1%

Η καυτή Havana συνέχισε το αήττητο της και στην τρίτη αγωνιστική της Rookie League καθώς πέρασε από το εμπόδιο των Hema κερδίζοντας με 41-30, σε ένα ματς όπου οι ηττημένοι παρατάχθηκαν με πολλές ελλείψεις κάτι το οποίο το πλήρωσαν, καθώς η κούραση τους ήταν εμφανέστατη στα τελευταία λεπτά του αγώνα, κάτι το οποίο δεν πέρασε ανεκμετάλλευτο από την νικήτρια ομάδα. MVP του αγώνα του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιώργος Παπαδήμας με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Havana ξεκίνησε πολύ δυνατά με 8-0 με 5 πόντους του Παπαδήμα και 3 του Παπαδημητρίου, 8-3 με τρίποντο του Μπιρζαμάνη και από ένα καλάθι οι Παπαδήμας και Καβαλιώτης για το τελικό 12-3 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπιρζαμάνης μείωσε σε 12-5, ο Φλαμπούρης έβαλε καλάθι για το 14-5, 14-7 με καλάθι ξανά από τον Μπιρζαμάνη, 16-7 από τον Παινέση, 16-9 με καλάθι του Δευτεραίου, 18-9 με νέο καλάθι του Φλαμπούρη, 18-11 ο Δευτεραίος, 21-11 με νέο τρίποντο του Παπαδήμα, 21-13 με δύο βολές του Μπιρζαμάνη, 22-13 με βολή του Παπαδημητρίου, 22-15 με μια βολή του Δευτεραίου και μια του Πικούνη και τρίποντο του Μανίκα για το τελικό 25-15 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπιρζαμάνης έβαλε καλάθι για το 25-17, ο Παπαδήμας απάντησε με τρίποντο για το 28-17 και απάντηση με 0-6 σερί οι Μπιρζαμάνης και Πικούνης για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με 28-23.

Στην τελευταία περίοδο ο Μπιρζαμάνης μείωσε σε 28-25, 30-25 ο Αρβανίτης, 30-27 ο Δευτεραίος, 32-27 με καλάθι του Παπαδημητρίου, 32-28 με μια βολή του Μπιρζαμάνη, 37-28 με 5-0 οι Παπαδημητρίου και Μπακαυγάς, 37-30 από τον Μπιρζαμάνη ξανά και από ένα καλάθι οι Φλαμπούρης και Μανίκας για το τελικό 41-30 του παιχνιδιού.

Για την Havana, πέρα από τον Παπαδήμα, πολύ καλός ήταν και ο Παπαδημητρίου με 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Hema ξεχώρισε ο Μπιρζαμάνης με 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.