22.7%
42.9%
25.4%
28.6%

Ένα πολύ όμορφο και ανταγωνιστικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στους Hema και τους Miamia Bricks με τους δεύτερους να παίρνουν τελικά οριακά τη νίκη με 58-60. Οι δύο ομάδες πηγαίνανε χέρι χέρι ως το ημίχρονο το οποίο έληξε στο 34-34. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Miamia Bricks άρχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι και αυτό έγινε μέχρι και 2 λεπτά πριν το τέλος όπου το σκορ ήταν 60-50. Οι Hema τότε με 8-0 σερί μείωσαν στο 58-60 αλλά δε κατάφεραν να ευστοχήσουν στο σουτ της ισοφάρισης και έτσι οι Bricks ανέβηκαν στο 2-0 στο φετινό Summer.

Έναρξη της αναμέτρησης και ο Ζυγολάνης θα κάνει το 0-2 για τους Miami Bricks ενώ ο Δευτεραίος θα ισοφαρίσει για τους Hema για το 2-2. Δύο τρίποντα του Σπυρόπουλου και ένα καλάθι του Σαράντου θα κάνουν το 2-10 αλλά ο Δευτεραίος με 5 πόντους, ο Παπαγεωργίου με 2 και η βολή του Κατσαμπάνη θα ισοφαρίσει σε 10-10. Τρίποντα από από Σπυρόπουλο και Προκοπίου αντίστοιχα θα ακολουθήσουν κάνοντας το σκορ 13-13 και ο Σαράντου με 5 πόντους θα κάνει το 13-18. Με 5 δικούς του ο Μπιρζαμάνης θα ισοφαρίσει σε 18-18 και η βολή του Σπυρόπουλου θα κλείσει το 1ο δεκάλεπτο στο 18-19.

Με 5-0 σερί από Παπαγεωργίου, Μπιρζαμάνη και Κατσαμπάνη θα ξεκινήσει το 2ο δεκάλεπτο για το 23-19, ενώ ο Κρητικός θα απαντήσει για το 23-12. Ο Μπιρζαμάνης έκανε το 25-21, Αμβροσίου και Σαράντου το 25-25, Παπαγεωργίου και Μπιρζαμάνης το 29-25 και οι Κρητικός και Σπυρόπουλος το 29-29. Δίποντο και τρίποντο από Δευτεραίο και Μπιρζαμάνη αντίστοιχα θα κάνουν το 34-29 ενώ ο Σαράντου με 5 σερί πόντους θα κλείσει το 1ο ημίχρονο στο 34-34.

Οι Miami Bricks μπήκαν με 0-6 σερί στο 2ο ημίχρονο με τους Ζυγολάνη, Σαράντου και Διαμαντόπουλο να κάνουν γρήγορα το 34-40. Δύο βολές από τον Κατσαμπάνη θα μειώσουν σε 36-40 και τότε σερί 0-8 από τους Φετφατζή και Σαράντου θα κάνουν το σκορ 36-48. Με δικό τους σερί οι Hema (6-0) και με πρωταγωνιστές αυτού τους Μπιρζαμάνη, Κατσαμπάνη και Παπαγεωργίου θα μειώσουν σε 42-48. Το καλάθι του Μαστόρου θα γράψει το 42-50 και το 3ο δεκάλεπτο θα κλείσει στο 44-50 μετά από καλάθι του Δευτεραίου.

Μαρούλης και Πισιμίσης με καλάθια θα μειώσουν στο 48-50 στην αρχή του 4ου δεκαλέπτου όμως οι Bricks ψύχραιμα θα διανύσουν σερί 0-8 με τους Αμβροσίου και Σαράντου να κάνουν το 48-58. Καλάθι από τον Πεσιμίση θα κάνει το 50-58, ο Μαστόρος απάντησε για το 50-60 και τότε ένα τρίποντο του Δευτεραίου και 5 πόντοι του Κατσαμπάνη θα βάλουν φωτιά στο ματς κάνοντας το 58-60 με 30 δεύτερα για το τέλος. Οι Hema δε κατάφεραν να σκοράρουν για την ισοφάριση ωστόσο και έτσι το 58-60 ήταν το τελικό σκορ.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σαράντου Γιάννης ο οποίος σημείωσε 29 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 2 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 32 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Αμβρόσιου Λάζαρος και , ενώ από τους Hema ξεχώρισαν οι Δευτεραίος Παύλος  και Παπαγεωργίου Στέφανος.