0%
0%
0%
0%

Τα Σφυριά κέρδισαν με 34-35 τους High Post για να ανέβουν στο 6-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν να παλεύουν για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-5 για τους νικητές από τον Καραμαουνα και τον Τηλιγαδα, για να απαντήσουν οι High Post με τον Τσαγκουρνο, τον Τσαπρουνη και τον Παρασκευα για το 9-5. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Καραμαουνα στο 9-8, με τον Τσαγκουρνο να γράφει το 11-8 στη 2η περίοδο. Ο Μπακολας σκόραρε για το 11-13 της ομάδας του, με τον Μαντακο να ισοφαρίζει σε 13-13. Ο Μπακολας και πάλι ήταν που απάντησε, με τον Τηλιγαδα να σκοράρει για το 13-17 και τον Μπακολα να κλείνει το ημίχρονο στο 13-19. Στην επανάληψη ο Μπακολας με τον Καραβα ήταν που έφεραν τα Σφυριά ως το 13-23, με τον Τσαγκουρνο να μειώνει σε 18-24. Ο Γλυκας σκόραρε για το 20-25 και το 23-27 λίγο αργότερα, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 23-29 με τον Σαμερα να γράφει το 23-31 στην 4η περίοδο. Με τον Μαντακο, τον Ψαχουλια και τον Τσαγκουρνο οι High Post πλησίασαν σε 30-31, με τον Ρουμπη να γράφει μια βολή για το 30-32. Ο Γλυκας ισοφάρισε σε 32-32, για να έρθει ο Τηλιγαδας για το 32-35 των Σφυριών. Οι High Post είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με καλάθι και φάουλ, αλλά η βολή του Τσαγκουρνου ήταν άστοχη και τα Σφυριά πήραν τη νίκη.

Τα λάθη ήταν 9-11 στο ματς, τα κλεψίματα 7-4 και οι ασίστ 6-6. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 41-40 με 4-4 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/21 τρίποντα και τους High Post 3/19. Στα δίποντα οι High Post είχαν 26% και τα Σφυριά 24%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπακολας είχε 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Τηλιγαδας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καραμαουνας 7 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους High Post ο Τσαγκουρνος είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γλυκας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μαντακος 7 πόντους, 11 ριμπάουντ.