0%
0%
0%
0%

Οι Τουβλέικερς κέρδισαν με 56-60 τους HPV για να πετύχουν τη 2η τους νίκη και να κλείσουν τον όμιλο στο 2-7.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-5 για τους νικητές από τον Μαρινο, για να απαντήσουν ο Ναουμης με τον Σταμου και τον Σπυρόπουλο για το 12-5. Ο Καμιναρης μείωσε σε 12-8, με τον Σπυρόπουλο να γράφει το 14-8, πριν απαντήσει ο Σαναλιδης. Ο Ναουμης έφερε το ματς στο 16-10, ο Μητσόπουλος μείωσε με τρίποντο, για να κλείσει το δεκάλεπτο ο Σταμου στο 18-13. Στη 2η περίοδο ο Σπυρόπουλος με τον Σιουτη έφεραν το ματς στο 22-13, για να μειώσουν ο Μπαλασκας με τον Μητσόπουλο σε 22-21. Ο Μαυροπουλος έγραψε το 24-21, με τον Μπαλασκα να μειώνει, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Μαυροπουλο και τον Μητσόπουλο στο 26-26. Στην επανάληψη ο Σπυρόπουλος έφερε την ομάδα του στο 30-26, με τον Μπαλασκα και τον Μητσόπουλο να απαντούν για το 30-33. Ο Ναουμης με τον Μαυροπουλο έβαλαν ξανά μπροστά τους HPV, 34-33, με τον Πετριχουνακο να σκοράρει για το 38-35. Ο Σαναλιδης μείωσε, ο Σπυρόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Κανακη να φέρνει το ματς στον πόντο και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 42-40. Στην 4η περίοδο ο Μητσόπουλος ισοφάρισε, με τον Ναουμη να σκοράρει για το 44-42. Ο Καμιναρης έβαλε την ομάδα του μπροστά, 44-45, με τον Σταμου να απαντά για το 46-45. Ο Λιβαδας έγραψε το 46-48, για να προσπεράσουν και πάλι οι HPV με τον Στυλιαδη και τον Σπυρόπουλο σε 50-48. Ο Λιβαδας ισοφάρισε, με τον Σπυρόπουλο να γράφει το 54-50. Με τον Λιβαδα και τον Μπαλασκα οι Τουβλέικερς έφτασαν στο 54-57, για να φέρει ο Μαυροπουλος το ματς στον πόντο, 56-57, αλλά να κλείσει η αναμέτρηση από τον Καμιναρη και τον Μπαλασκα στο 56-60.

Τα λάθη ήταν 13-11 στο ματς, τα κλεψίματα 7-6 και οι ασίστ 17-16. Στα ριμπάουντ οι HPV είχαν τον έλεγχο, 59-43 με 20-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/32 και τους HPV 0/10. Στα δίποντα οι HPV είχαν 34% και οι Τουβλέικερς 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μητσόπουλος είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Μπαλασκας 11 πόντους, ο Λιβαδας 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 τάπες, ο Σαναλιδης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Καμιναρης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους HPV ο Σπυρόπουλος είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μαυροπουλος 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ναουμης 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σταμου 8 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.