5.0%
83.3%
37.2%
20.0%

Με νίκη έκλεισαν οι Carnavaliers την χρονιά 38-49 απέναντι στους HPV.Από την αρχή του παιχνιδιού οι νικητές πήραν κεφάλι στο σκορ και έφτασαν την διαφορά στο +20 (29-49 στα μισά του 4 δεκαλέπτου).MVP  του αγώνα ο Παπανικολάου με 8 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-8 για τους Carnavaliers με τρίποντο ο Πασχαλίδης,γκολ φάουλ του Τσουκαρέλλα και με λει-απ ο Παυλίδης.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Σιούτας και ο Καρμοίρης με σουτ από την γωνία για το 4-8.Με 1/2 βολές ο Κομμάτας έκανε το 4-9.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Καρμοίρης σκόραρε το 6-9 για τους HPV.Με καλάθι από το High post ο Ανδρίκος πέτυχε το 6-11.Με λει-απ ο Σπυρόπουλος έκανε το 8-11.Το 8-12 πέτυχε ο Ανδρίκος  από την βολή τις τεχνικής ποινής που δέχτηκε ο Σπυρόπουλος.Με λει-απ ο Καλόγηρος και με τρίποντο ο Ανδρίκος  για το 8-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-17 με λει-απ ο  Σπυρόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κομμάτας με σουτ πέτυχε το 10-19.Ο Σπυρόπουλος με σουτ και με τρίποντο μείωσε 15-19 για τους HPV.Σερί 0-9 για τους Carnavaliers  και το 15-28 έγινε με τρίποντο ο Παυλίδης ,λει-απ του Παπανικολάου,από το High post ο Κομμάτας και ξανά ο Παπανικολάου με καλάθι κάτω από την ρακέτα.Ο Καρμοίρης με 2/4 βολές μείωσε 17-28.Ο  Ανδρίκος   με 1/2 βολές έκανε το 17-29.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Στάμου για το 19-29. Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 19-31 με σουτ από την γωνία ο Πασχαλίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσουκαρέλλας με λει-απ έκανε το 19-33 .Απάντησε με σουτ ο Σπυρόπουλος για το 21-33.Ο Κομμάτας με 1/2 βολές και με σουτ έγραψε το 21-36.Τα σουτ από τον Ναούμη και Αυγέρη έκαναν το 25-36 για τους HPV .Ο Πασχαλίδης με σουτ ,ο Καλόγηρος με τρίποντο και ξανά ο Πασχαλίδης με σουτ έκλεισαν το δεκάλεπτο 25-43.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης έκανε το 25-45.Ο Ναούμης με σουτ έκανε το 27-45 για τους HPV..Ο Παπανικολάου με σουτ πέτυχε το 27-47 για τους Carnavaliers.Ο Ναούμης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 29-47.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Παπανικολάου για το 29-49(4 :49)πριν το φινάλε.Χαλάρωσαν οι Carnavaliers και οι HPV βρήκαν την ευκαιρία και μείωσαν 38-49 (τελικό σκορ)με σουτ ο Ναούμης1/2 βολές ο Στάμου,με σουτ ο Σιούτας ,2/2 βολές του Αυγέρη και 2/2 βολές του Πατρικουνάκου .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Τσουκαρέλλας με 5 πόντους ,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα ,ο Πασχαλίδης με 9 πόντους ,5 ριμπάουντ και 2 κοψίματα και ο Παυλίδης με 7 πόντους,6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισα ο Σπυρόπουλος με 11 πόντους ,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Ναούμης με 8 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καρμοίρης με 6 πόντους ,16 ριμπάουντ(10-6) και 2 κλεψίματα.