31.3%
53.8%
31.0%
10.0%

Με νίκη έκλεισαν τη σεζόν οι Jackal Trotters επικρατώντας σε μια ωραία αναμέτρηση έναντι των Θαλασσόλυκων με 55-39 σε ένα ματς που πήγαινε πόντο πόντο μέχρι να έρθει το τελικό ξέσπασμα των νικητών με ένα 14-0 σερί στα τελευταία λεπτά του αγώνα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ανδρέας Ταμπάκος με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κοσσυβάκης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Θαλασσόλυκους, ο Ταμπάκος ισοφάρισε σε 2-2 για τους Jackal Trotters, 2-5 με τρίποντο του Καρυάμη, 4-5 από τον Φουρνάρο, 4-10 με 0-5 σερί οι Κοσσυβάκης και Καρυάμης και απάντηση των Φουρνάρου και Βιλιώτη για το τελικό 7-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Φουρνάρος και Βιλιώτης έτρεξαν ένα 6-0 σερί για να βάλουν μπροστά τους Jackal Trotters με 13-10, ο Καρυάμης μείωσε σε 13-12, 15-12 ο Τουμάσης, 15-14 από τον Αλεξόπουλο, 17-14 ο Τουμάσης και πάλι, 17-15 με βολή του Καρυάμη, 19-15 από τον Φουρνάρο, 19-17 με απάντηση του Καραβατά 21-17 με καλάθι του Δεληγιάννη και απάντηση του Μεταξά για το τελικό 21-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κοσσυβάκης έβαλε καλάθι και ισοφάρισε σε 21-21, οι Τουμάσης και Ταμπάκος απάντησαν με 5-0 σερί για το 26-21, 26-25 με ένα καλάθι του Μεταξά και ένα του Αλεξόπουλου, 28-25 ο Φουρνάρος, 28-28 με τρίποντο του Αλεξόπουλου, 36-28 με 8-0 σερί οι Αργυρίου, Βιλιώτης και Φουρνάρος, με τον Καρυάμη να απαντά με δύο ελεύθερες βολές και να μειώνει στο τελικό 36-30 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μεταξάς μείωσε σε 36-32, ο Βιλιώτης με βολές ανέβασε ξανά τη διαφορά στους 6 με το 38-32, 38-37 με 0-5 σερί οι Αλεξόπουλος, Καρυάμης και Κοσσυβάκης, 41-37 με τρίποντο του Ταμπάκου, 41-39 ο Αλεξόπουλος και συνέχεια με ένα καθοριστικό 14-0 σερί οι Ταμπάκος, Φουρνάρος και Αργυρίου για το τελικό 55-39 του παιχνιδιού.

Για τους Jackal Trotters, πέρα από τον Ταμπάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βιλιώτης με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισε ο Καρυάμης με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.