23.8%
42.4%
28.8%
23.1%

Σε ένα πολύ ωραίο ματς, με αρκετές εναλλαγές στο προβάδισμα οι Jackal Trotters ήταν εκείνοι που κατάφεραν να δραπετεύσουν με τη νίκη από το κλειστό της Ριζούπολης κόντρα στον Μπυρακλή με 57-53. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Κυριακόπουλος με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπράνης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Jackal Trotters με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Βαΐτσης μείωσε με δύο βολές σε 3-2 για τον Μπυρακλή, 5-2 ξανά με καλάθι του Μπράνη, 5-4 από τον Αθανασόπουλο, 7-4 με τον Κυριακόπουλο να ευστοχεί από μέση απόσταση, 7-6 από τον Τουρλή, 8-6 με μια βολή του Τουμάση, 8-12 με δύο καλάθια του Βαΐτση και ένα του Τουρλή, 10-12 από τον Αργυρίου και απάντηση του Βαΐτση με 4 συνεχόμενους πόντους του Βαΐτση για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Μπυρακλή να είναι μπροστά με 10-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαλάτης έβαλε ένα καλάθι και μια βολή για το 10-19, 12-19 με καλάθι του Αργυρίου, 12-22 ξανά με πόντους του Γαλάτη, 17-22 με 5-0 σερί των Μπράνη και Αργυρίου, 17-24 με καλάθι του Κώττη, 21-24 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Αργυρίου, 21-27 από τον Σαραφάκη, 26-27 με 5 συνεχόμενους πόντους του Φουρνάρου, 26-29 από τον Βαΐτση, 29-29 με μια βολή του Φουρνάρου και ένα καλάθι του Τουμάση και μια βολή από τον Σαραφάκη για το τελικό 29-30 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κακκαβάς έβαλε καλάθι για το 31-30, ο Γαλάτης απάντησε για το 31-32, 33-32 με δίποντο του Κυριακόπουλου, 33-38 με 0-6 σερί οι Βαΐτσης, Τουρλής και Γαλάτης, 35-38 από τον Φουρνάρο, 35-42 με νέο μικρό σερί οι παίχτες του Μπυρακλή με τους Στεφάνου, Τουρλή και Κώττη, 42-42 με 7-0 σερί απάντηση οι Κυριακόπουλος και Φουρνάρος και μια βολή του Γαλάτη για το τελικό 42-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπράνης έβαλε μια βολή για το 43-43, 43-46 με ένα καλάθι του Τουρλή και μια βολή του Σαραφάκη, 54-46 με 11-0 σερί οι Αργυρίου, Μπράνης και Κυριακόπουλος, 54-51 με άμεση απάντηση με 0-5 σερί οι Βαΐτσης και Γαλάτης, 56-51 με καλάθι του Κυριακόπουλου, 56-53 με απάντηση του Βαΐτση και μια βολή από τον Κυριακόπουλο για το τελικό 57-53 του παιχνιδιού.

Για τους Jackal Trotters, πέρα από τον Κυριακόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Αργυρίου με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 τάπα. Για τον Μπυρακλή ξεχώρισε ο Βαΐτσης με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.