21.9%
65.0%
31.7%
26.3%

Jack’s και Bacardi Tel Aviv αγωνίστηκαν σε ένα ματς όπου και οι δύο είχαν τις καλές και τις κακές τους στιγμές στη διάρκεια των 40 λεπτών, καθώς υπήρξαν αρκετά σκαμπανεβάσματα, με τους πρώτους να πατούν καλύτερα στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και να φεύγουν νικητές με 69-54. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Κοντοπάνος με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Μπουτσικάκης, Ελευθεριάδης και Δρακόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 7-0 για τους Jack’s, οι Μουστακαλής, Σουβλέρης και Κτιστάκης απάντησαν με το ίδιο σερί για την Bacardi Tel Aviv και ισοφάρισαν σε 7-7, 10-7 με μια βολή και ένα καλάθι του Γαλανάκη, 10-9 ο Δενδρινός, 12-9 με απάντηση του Δρακόπουλου, 12-11 από τον Σουβλέρη, 19-11 με νέο 7-0 σερί οι Jack’s με τους Δρακόπουλο και Κελεμτζή και μια βολή του Παναγιωτάκη για το τελικό 19-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δενδρινός ευστόχησε σε ένα τρίποντο και μείωσε σε 19-15, 31-15 με 12-0 σερί οι Κουρτέσης, Κοντοπάνος, Μανωλέας και Κελεμτζής, 31-17 με καλάθι του Σουβλέρη, 34-17 με τρίποντο του Ελευθεριάδη και απάντηση με 0-11 σερί οι Σουβλέρης, Παναγιωτάκος και Μουστακαλής για το τελικό 34-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναγιωτάκης μείωσε σε 34-30, 36-30 μσ απάντηση του Δρακόπουλου, 36-33 με τρίποντο του Σουβλέρη, 39-33 με τον ίδιο τρόπο ο Κελεμτζής, 39-38 με ένα γκολ φάουλ του Μουστακαλή και ένα καλάθι του Παναγιωτάκη, 49-38 με απάντηση με 10-0 σερί οι Μπουτσικάκης, Ελευθεριάδης, Κοντοπάνος και Μανωλέας, 49-39 με μια βολή του Δενδρινό, 51-39 από τον Κοντοπάνο, 51-41 με δύο βολές του Κτιστάκη, 52-41 με μία του Γαλανάκη και καλάθι του Παναγιωτάκου για το τελικό 52-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κελεμτζής έβαλε καλάθι για το 54-43, οι Κτιστάκης, Δενδρινός και Σουβλέρης απάντησαν με 0-7 και μείωσαν σε 54-50, 57-50 με τρίποντο του Μπουτσικάκη, 57-54 με δύο βολές του Δενδρινού και ένα καλάθι του Κτιστάκη και τρομερό φινάλε με 12-0 οι Κουρτέσης, Φιλαρτζής και Γαλανάκης για το τελικό 69-54 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Κοντοπάνο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Φιλαρτζής με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισε ο Σουβλέρης με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.