21.2%
70.6%
40.5%
25.6%

Jack’s vs Heat B.C. 71-75.Απίστευτο ματς και νίκη για τους Heat B.C στη παράταση απέναντι στους Jack’s,που πραγματικά αυτοκτόνησαν στην τελευταία κατοχή της κανονικής διάρκειας του αγώνα.Mvp του αγώνα ο Τούτσης με 16 πόντους (8/11 δίποντα), 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο αρκετά άστοχες οι δύο ομάδες, δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό με ,με τους Heat να ανοίγουν το σκορ με τρίποντο του  Σουβλέρη 0-3.Ισοφάρισαν με τρίποντο του Ελευθεριάδη οι Jack’s 3-3.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 3-9 με 6 πόντους του Τούτση με ντραιβ και με διαδοχικά σουτ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο ο Βασιλείου για τους Jack’s 6-9. Μετά από κλέψιμο σκόραρε ο Μιχαηλίδης το 6-11 για τους Heat. Ο Σαρικάκης με 2/2 βολές το 8-11 και ο Σουβλέρης με τρίποντο και με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 8-16.Ο Γκλιάτης από το ζωγραφιστό το 10-16 και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 10-19.Με σουτ από την γωνιά ο Μαντάκος και με 1/2 βολές ο Γκλιάτης το σκορ έγινε 13-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σουτ ο Παπαθανασίου 13-21.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Jack’s μείωσαν 20-21 με σουτ από την γωνιά ο Κελεμτζής, τρίποντο ο Ελευθεριάδης και με λει-απ ο Σαρικάκης. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο πέτυχε το 20-24 για τους Heat. Ο Κελεμτζής και ο Γκλιάτης με σουτ και ο Σαρικάκης με λει-απ πέτυχαν την ανατροπή στο σκορ 26-24.Ο Αρβανιτάκης με νέο τρίποντο το 26-27 και ο Σαρικάκης με γκολ φάουλ και με λει-απ του πέτυχε το 31-27 .Ο Αρβανιτάκης συνεχίζει να πυροβολεί και με τρίποντο μείωσε 31 -30 και ο Γκλιάτης με 2/2 βολές το 33-30.Ο Μιχαηλίδης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 33-32 και ο Σαρικάκης με τρίποντο και ο Μαντάκος με 4 πόντους από σουτ από την γωνιά έγραψαν το 40-32.Ο Μιχαηλίδης με 1/2 βολές το 40-33 και ο Κελεμτζής πέτυχε το 42-33.Ο Σουβλέρης μείωσε με τρίποντο σε 42-36 και ο Μαντάκος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 44-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 44-39 με γκολ φάουλ από τον Αρβανιτάκη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γιορνταμιλάκης με τρίποντο μείωσε 44-42 για τους Heat. Ο Γκλιάτης με καλάθι από το low post και ο Σαρικάκης με λει-απ έγραψαν το 48-42 Ο Αρβανιτάκης με 3/3 βολές μείωσε 48-45.Ο Μαντάκος νε 4 πόντους του το σκορ έγινε 52-45.Ο Γιορνταμιλάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Τούτσης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και μείωσαν σε 52-49.Ο Ελευθεριάδης με τρίποντο το 55-49 και ο Αρβανιτάκης με τετράποντο(2:32)και με ντραιβ ο Τούτσης (1:59)ισοφάρισαν 55-55.Ο Ελευθεριάδης με τρίποντο (1:42) πέτυχε το 58-55 .Ο Τούτσης με ντραιβ (1:26)το 58-57.Ο Αρβανιτάκης έκανε το λάθος (0:30)και στα (0:14)έγινε η φάση που έκρινε τον αγώνα. Κατοχή για τους Jack’s ,ο Γκλιάτης γίνεται αλλαγή και εκνευρισμένος θα δεχτεί τεχνική ποινή ο πάγκος. Ο Αρβανιτάκης εκμεταλλεύτηκε το δώρο και με 1/1 βολή ισοφάρισε 58-58στα (0:14) . Οι Jack’s είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς αλλά το τελευταίο σουτ από τον Βασιλείου ήταν άστοχο και το ματς πηγαίνει στην παράταση.

Παράταση και ο Ελευθεριάδης με 2/2 βολές το 60-58 για τους Jack’s. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 60-61 για τους Heat. Ο Μαντάκος με 2/2 βολές το 62-61 για να τρέξουν σερί 0-9 οι Heat 62-70,αρχικά ο Γιορνταμιλάκης με 2/2 βολές και τρίποντο ,με λει-απ ο Σουβλέρης(1:46) και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τούτσης(1:15).Με σουτ μείωσε ο Κελεμτζής (1:00)και με τρίποντο ο Βασιλείου (0:47) το σκορ έγινε 67-70.Από την ασίστ του Μιχαηλίδη ο Τούτσης σκόραρε το 67-72(0:29). Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαντάκος το 69-72(0:14). Ο Σουβλέρης με 2/2 βολές (0:12) το 69-74.Ο Σαρικάκης με λει-απ πέτυχαν το 71-74(0:07). Ο Σουβλέρης σφράγισε την νίκη με 1/2 βολές 71-75(0:04).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αρβανιτάκης με 26 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Μιχαηλίδης με 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γιορνταμιλάκης με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σαρικάκης με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα , ο Γκλιάτης με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Μαντάκος με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.