16.7%
57.9%
23.7%
11.5%

Οι Μ.Κ.Ο. πήραν ένα τεράστιο ροζ φύλλο με 38-33 κερδίζοντας τους Jack’s για να διατηρήσουν με αυτόν τον τρόπο ζωντανές τις ελπίδες τους για πρόκριση στην επόμενη φάση, καθώς με αυτήν τη νίκη ανέβηκαν 6-9 στον βαθμολογικό πίνακα της Silver. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άκης Τουρής με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τουρής άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, οι Μητσός και Μπουτσικάκης απάντησαν με πέντε πόντους για το 2-5 και 12-0 σερί οι Βιδάλης, Κατσούλης και Σωτηρόπουλος για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο με τους ΜΚΟ στο +9 με σκορ 14-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κατσούλης ξεκίνησε με μια βολή για το 15-5, 15-8 ο Ελευθεριάδης με ένα καλάθι και μια βολή, 21-8 με ένα προσωπικό 6-0 σερί ο Βιδάλης και μια βολή από τον Μητσό για να κλείσουμε το πρώτο ημίχρονο με 21-9 υπέρ των ΜΚΟ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σωτηρόπουλος, Τουρής και Γρηγορόπουλος ξεκίνησαν με 9-0 σερί για το 30-9, 30-15 οι Μπουτσικάκης και Γκλιάτης, 32-15 ο Κατσούλης με δύο βολές και 0-5 σερί οι Ελευθεριάδης και Γκλιάτης για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με 32-20.

Στην τελευταία περίοδο ο Κατσούλης έβαλε μια βολή για το 33-20, οι Μητσός, Κοντοπάνος και Ελευθεριάδης απάντησαν με 0-10 σερί για το 33-30 και ο Σωτηρόπουλος έβαλε μια βολή για να γράψει το 34-30 με 45″ για το τέλος. Στη συνέχεια οι Jack’s αστόχησαν στην επίθεση τους και ο Σωτηρόπουλος έγραψε άλλες δύο βολές για το 36-30 με 34″ για το τέλος. Ο Μπουτσικάκης στη συνέχεια με 31″ για το τέλος έβαλε ένα τρελό τρίποντο για να μειώσει σε 36-33, 38-33 ο Σωτηρόπουλος με δύο ακόμη βολές με 29″ για λήξη και άστοχη επίθεση των Jack’s με τους ΜΚΟ να πηγαίνουν για άλλες δύο βολές και να αστοχούν. Στη συνέχεια όμως οι ΜΚΟ έβγαλαν την άμυνα και καθάρισαν την υπόθεση νίκη με το τελικό σκορ να μένει στο 38-33 που είχε γραφτεί λίγο νωρίτερα.

Για τους Μ.Κ.Ο., πέρα από τον Τουρή, σε καλή βραδιά βρέθηκαν και οι Γρηγορόπουλος, Σωτηρόπουλος και Βιδάλης. Για τους Jack’s ξεχώρισαν σε απόδοση οι Ελευθεριάδης, Κοντοπάνος και Μπουτσικάκης.