26.3%
76.9%
23.2%
25.0%

Οι Jack’s έβγαλαν πολλή ενέργεια από την αρχή του αγώνα, πήραν ένα προβάδισμα και στο τελευταίο δεκάλεπτο εκτόξευσαν τη διαφορά για να σπάσουν ρόδι παίρνοντας την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κόντρα στην Partouzan με σκορ 48-65. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Ελευθεριάδης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 8 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Jack’s μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, πήραν ένα προβάδισμα και πάρα την πίεση της Partouzan κατάφεραν να το κρατήσουν ως το τέλος. Ελευθεριάδης, Τσουκαλής και Καμινιώτης ξεκίνησαν με 0-7, 3-7 ο Ζησιάδης, 3-9 ο Κελεμτζής, 5-9 ο Brkic, 5-12 ο Ελευθεριάδης, 7-12 ο Καμινιώτης, 7-14 ο Γκλιάτης, 9-14 από τον Brkic ξανά, 9-15 ο Γαλανάκης, 11-15 ο Ζησιάδης, 11-17 ο Γκλιάτης ξανά και 14-17 από τον Ζησιάδη ξανά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν κοντά κοντά στο σκορ, με τους Jack’s να συνεχίζουν να είναι μπροστά. Κελεμτζής και Γκλιάτης έγραψαν το 14-21, 19-21 με ένα 5-0 του Brkic, 19-24 ο Ελευθεριάδης, 23-24 οι Καραδήμας και Καρατζάς, 23-27 οι Γκλιάτης και Τσουκαλής, 25-27 ο Καρατζάς, 25-31 οι Κελεμτζής και Ελευθεριάδης και 27-31 από τον Brkic για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο μέχρι τα μισά οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά, στο δεύτερο μισό της περιόδου όμως οι Jack’s έχοντας ήδη τα ηνία από την αρχή έκαναν ένα μικρό ξέσπασμα και άνοιξαν την διαφορά. Ο Κελεμτζής έβαλε μια βολή για το 27-32, 30-32 οι Καρατζάς και Ηλιόπουλος, 30-35 ο Γαλανάκης, 33-35 ο Brkic, 33-37 ο Γκλιάτης, 35-37 ο Καρατζάς, 35-42 οι Τσουκαλής και Γαλανάκης, 37-42 ξανά από τον Καρατζά, 37-44 οι Ελευθεριάδης και Γαλανάκης, 40-44 ο Καραδήμας με τρίποντο και ενα 0-7 σερί οι Γαλανάκης, Κελεμτζής και Τσουκαλής για το τελικό 40-51 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Jack’s συνέχισαν να τρέχουν και εκμεταλλεύονται το momentum τους με αποτέλεσμα να χτίζουν ακόμη μεγαλύτερη διαφορά και να καθαρίζουν το πρώτο τους ροζ φύλλο για φέτος. Ο Brkic μείωσε σε 42-51, 42-57 με ένα 0-6 σερί οι Τσουκαλής και Γκλιάτης, 44-57 από τον Στουραΐτη, 44-60 οι Τσουκαλής και Γκλιάτης, 46-60 ο Καρατζάς, 46-65 με ένα 0-5 των Κελεμτζή και Γκλιάτη και 48-65 με δύο βολές του Brkic για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Ελευθεριάδη, σε μεγάλο βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Γαλανάκης και Γκλιάτης. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Brkic, Καρατζάς και Ζησιάδης.