28.0%
69.2%
44.8%
8.7%

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη κατάφεραν να κάνουν οι Jack’s, οι οποίοι ήρθαν φορτσάτοι από το προηγούμενο ματς, έλεγξαν τον ρυθμό και με κάποια μεγάλα σουτ στο δεύτερο ημίχρονο έχτισαν διαφορά για να φύγουν με το ροζ φύλλο με 54-41 απέναντι στους πολύ μαχητικούς παίχτες του Puerto Tsirko. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Δρακόπουλος με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Λιανός ξεκίνησε το ματς με 0-5 για το Puerto Tsirko, ο Δρακόπουλος με δύο βολές μείωσε σε 2-5 για τους Jack’s, 2-12 με 0-7 σερί αυτήν τη φορά το Puerto Tsirko με τους Κόπελο, Μπίλια και Σαραντόπουλο και απάντηση με το ίδιο σερί οι Ελευθεριάδης, Δρακόπουλος και Μπουτσικάκης για το τελικό 9-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Λιανός έγραψε το 9-15 με ένα καλάθι και μια βολή, ο Ελευθεριάδης με τρίποντο μείωσε σε 12-15, 12-17 ο Λιανός, 14-17 από τον Μπουτσικάκη, 14-19 ξανά με καλάθι του Λιανού και απάντηση του Δρακόπουλου για το τελικό 17-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μπίλιας και Σαραντόπουλος συνδυάστηκαν για το 17-22, οι Ελευθεριάδης και Μπουτσικάκης απάντησαν με 5-0 σερί και ισοφάρισαν σε 22-22, 22-24 από τον Αλτιπαρμάκη, 29-24 με νέο 7-0 σερί οι Jack’s με τους Μπουτσικάκη, Δρακόπουλο και Κοντοπάνο, 29-26 ο Σαραντόπουλος, 33-26 με δυο συνεχόμενα καλάθια του Δρακόπουλου, 33-29 ξανά ο Σαραντόπουλος και 5-0 σερί οι Δρακόπουλος και Ελευθεριάδης για το τελικό 38-29 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Λιανός έβαλε δύο βολές για το 38-31, ο Μπουτσικάκης απάντησε με ένα δικό του 5-0 σερί για το 43-31, 43-33 με βολές του Νούκα, 46-33 με νέο τρίποντο του Μπουτσικάκη, 46-37 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Λιανού, 48-37 ο Ελευθεριάδης, 48-39 από τον Σαραντόπουλο, 52-39 με ένα καλάθι του Μπουτσικάκη και ένα του Κοντοπάνου, 52-41 ο Αναγνωστόπουλος και απάντηση του Κοντοπάνου για το τελικό 54-41 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Δρακόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μπουτσικάκης με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Για το Puerto Tsirko ξεχώρισε ο Λιανός με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 κλεψίματα.