0%
0%
0%
0%

Ο KMC B.C. κέρδισε με 46-50 τους ΑΟΘ Legends για να ανέβει στο 4-1 στον όμιλο, με τον Σπανο να γράφει 24 πόντους στον αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-1 και 7-3 για τους ΑΟΘ Legends από τον Τσουλφα και τον Χουμο, για να απαντήσει ο Γιωτακης για το 7-6 στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο ο Τσουλφας με τον Χουμο έφεραν την ομάδα τους στο 11-8, με τον Σπανο να μειώνει, αλλά τον Νικολοπουλο να γράφει το 15-9. Ο Μαριολης έφερε το ματς στο 15-12, με τον Χουμο και τον Τασση να απαντούν για το 21-14. Ο Λαττας ήταν που έφερε τους ΑΟΘ Legends στο 25-15, με τον Σπανο να κλείνει το ημίχρονο στο 25-17. Στην επανάληψη ο Σπανος με τον Μολιο μείωσαν σε 26-23, για να απαντήσουν ο Τσουλφας με τον Νικολοπουλο για το 33-25. Ο Ντακος έγραψε το 35-26, με τον Τασση να φέρνει το ματς στο 38-26. Ο Μαριολης μείωσε, με τον Παναγιωτόπουλο και τον Σπανο να σκοράρουν για το 40-32, πριν κλείσει η περίοδος στο 42-32. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σπανος έφερε το ματς στο 42-34, με τον Ντακο να απαντά. Ξανά ο Σπανος ήταν που σκόραρε για το 44-38, με τον Τασση να γράφει το 46-38 για την ομάδα του. Όμως, ο KMC B.C. είχε τον τελευταίο λόγο, με ένα 0-12 σερί από τον Σπανο, τον Γιωτακη και τον Παναγιωτόπουλο κατάφερε να ισοφαρίσει, να προσπεράσει και να πάρει τη νίκη με 46-50.

Τα λάθη ήταν 18-14 στο ματς, τα κλεψίματα 9-13 και οι ασίστ 13-7. Στα ριμπάουντ ο KMC B.C. είχε τον πρώτο λόγο, 41-43 με 9-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/24 τρίποντα και τους ΑΟΘ Legends 6/23. Στα δίποντα ο KMC B.C. είχε 39% και οι ΑΟΘ Legends 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σπανος είχε 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παναγιωτόπουλος 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους ΑΟΘ Legends ο Τσουλφας είχε 12 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Τασσης 8 πόντους, 3 κλεψίματα.