0%
0%
0%
0%

Ο KMC B.C. κέρδισε τους Aces με 54-64 για να ανέβει στο 2-1 στη βαθμολογία, εκμεταλλευόμενος το πολύ καλό του ξεκίνημα στο ματς, που έθεσε τον τόνο στην αναμέτρηση, για να τον βοηθήσει να κρατήσει και στα 40 λεπτά το προβάδισμα.

Το ματς ξεκίνησε με 2-15 για τους νικητές από τον Σανδιλο και τον Μαριολη, για να απαντήσουν ο Βασιλακόπουλος με τον Αλευριαδη για το 8-15. Ο Σανδιλος και ο Σανδυλος έφεραν την ομάδα τους στο 8-19, με τον Κυριακόπουλο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 11-19. Στη 2η περίοδο ο Βασιλακόπουλος σκόραρε για το 13-21, με τον ίδιο και τον Κυριακόπουλο να μειώνουν λίγο μετά σε 17-23. Ο KMC B.C. έμεινε μπροστά με τον Σανδυλο και τον Σπανο, 17-28, για να τον φέρουν ο Μαριολης με τον Μολιο στο 21-32, πριν κλείσει ο Σακελλαρόπουλος το δεκάλεπτο στο 24-32. Στην επανάληψη ο Βασιλακόπουλος με τον Κυριακόπουλο ήταν που μείωσαν σε 30-34 το ματς, για να απαντήσουν ο Σανδιλος με τον Μολιο για το 32-41. Μετά το καλάθι του Βασιλακόπουλου για το 34-41, ο KMC B.C. πήγε στο 34-44 και το 36-51 με τον Σανδιλο, τον Παυλόπουλο και τον Σπανο. Ο Κυριακόπουλος απάντησε, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σανδιλο στο 38-54. Στην 4η περίοδο ο Μολιος έφερε το ματς στο 40-58, με τον Κυριακόπουλο και τον Αλευριαδη να μειώνουν σε 44-58. Ο Βασιλακόπουλος με τον Δανιηλιδη ήταν που βοήθησαν τους Aces να πλησιάσουν σε 50-60, με τον Λεντζη να απαντά. Ο Σακελλαρόπουλος με τον Αποστολίδη-Κουπα σκόραραν για το 54-62, για να κλείσει το ματς από τον Μολιο στο 54-64.

Τα λάθη ήταν 16-14 στο ματς, τα κλεψίματα 10-9 και οι ασίστ 9-11. Στα ριμπάουντ οι Aces είχαν τον πρώτο λόγο, 49-44 με 17-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/25 τρίποντα και τους Aces 3/14. Στα δίποντα οι Aces είχαν 34% και ο KMC B.C. 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μολιος είχε 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, ο Σανδιλος 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σανδυλος 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σπανος 9 πόντους, 3 ασίστ, ο Παυλοπουλος 8 πόντους. Για τους Aces ο Βασιλακόπουλος είχε 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αλευριαδης 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κυριακόπουλος 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Σακελλαρόπουλος 7 πόντους, 8 ριμπάουντ.