0%
0%
0%
0%

Οι C-Drifters κέρδισαν τον KMC B.C. με 46-62 για να πάνε στο 5-0 στον όμιλο και να συνεχίσουν αήττητοι για την πρόκριση στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για τους νικητές από τον Κουτελα Χ. και τον Κουτελα Π., για να απαντήσουν ο Σανδυλος και ο Γρανιτσιωτης. Ο Κουτελας Π. έφερε την ομάδα του στο 5-9, με τον Σπανο να μειώνει και τον Σανδυλο να γράφει το 10-11. Ο Δαβετας απάντησε για το 12-15, με τον Μολιο και τον Γρανιτσιωτη να σκοράρουν για το 16-15 του KMC B.C.. Ο Κουτελας Π. με τον Μενιδιατη και τον Λογγιτση έγραψαν το 16-21 στο τέλος της περιόδου για να σκοράρει ο Παπαδατος για το 16-23 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Μολιος μείωσε, με τον Δαβετα και τον Μενιδιατη να απαντούν για το 19-27. Ο Σπανος έφερε το ματς στο 22-27, με τον Λογγιτση Δ. να σκοράρει για το 22-31. Με τον Σπανο ο KMC B.C. μείωσε σε 25-31, για να σκοράρει ξανά ο ίδιος για το 29-33, πριν κλείσει ο Κουτελας Χ. το ημίχρονο στο 29-35. Στην επανάληψη ο Μαριολης ισοφάρισε το ματς σε 35-35, με τον Λογγιτση Δ. και τον Μοτακη να σκοράρουν για το 35-39. Ο Γρανιτσιωτης μείωσε σε 37-39, για να απαντήσει ο Κουτελας Π. Με τον Παναγιωτόπουλο ο KMC B.C. πλησίασε σε 40-42, αλλά ο Δαβετας έφερε την ομάδα του στο 40-46 για να κλείσει ο Μενιδιατης το δεκάλεπτο στο 40-48. Στην 4η περίοδο Μενιδιατης, Κουτελας Χ. και Λογγιτσης Δ. έφεραν τους C-Drifters ως το 40-58 για να γράψει ο Μοτακης το 40-60, ολοκληρώνοντας ένα 0-18 για την ομάδα του. Το σερί διέκοψε ο Παναγιωτόπουλος, με το ματς να κλείνει από τον Μοτακη και τον Παναγιωτόπουλο στο 46-62.

Τα λάθη ήταν 15-11 στο παιχνίδι, τα κλεψίματα 8-10 και οι ασίστ 8-17. Στα ριμπάουντ οι C-Drifters είχαν τον έλεγχο, 23-44 με 5-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/14 τρίποντα και τον KMC B.C. 5/27. Στα δίποντα ο KMC B.C. είχε 40% και οι C-Drifters 51%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λογγιτσης Δ. είχε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Κουτελας Π. 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Δαβετας 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μενιδιατης 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κουτελας Χ. 7 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τον KMC B.C. ο Σπανος είχε 12 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Σανδυλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παναγιωτόπουλος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μαριολης 9 πόντους.