22.2%
41.7%
20.8%
15.0%

Εύκολη μετά από τρομερό δεύτερο ημίχρονο, η νίκη των Kavlanta Hawks επί των Halia Mavericks, που με την πολύ σκληρή τους άμυνα, βρήκαν πολλές λύσεις στον αιφθινδιασμό και σκόραραν εύκολους πόντους. Οι Mavericks επί της ουσίας άντεξαν μόλις για ένα ημίχρονο, μετά όμως κουράστηκαν και τελικά ηττήθηκαν με το τελικό 58-36.

Οι δύο ομάδες μπήκαν με το γκάζι πατημένο, για το πολύ γρήγορο 6-5. Οι Hawks αρχίζουν και πιέζουν, μέχρι το 13-5, για να δώσει τέλος στο σερί τους ο Μπεχράκης. Μπροστά μέχρι και με διψήφια διαφορά τα «γεράκια», όμως οι Mavericks με ένα σερί στο τέλος μείωσαν για το τελικό 19-15.

Πιο χαμηλά ο ρυθμός και η παραγωγικότητα στο παιχνίδι και από τους μεν και από τους δε, οι Hawks ελαφρώς καλύτεροι. Βρήκαν λύσεις λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, έτρεξαν ένα σερί 6-0, άφησαν τους αντιπάλους τους στους 22 πόντους και τελείωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 8 πόντους στο 30-22.

Άμυνα και πάλι άμυνα το μότο των Hawks, που μετά την ανάπαυλα, πήραν τις απαραίτητες ανάσες, πίεσαν ασφυκτικά, περιόρισαν την αντίπαλη επίθεση σε βιαστικές και λάθος επιλογές. Ενδεικτικοί οι τέσσερις μόλις πόντοι που πέτυχαν στο δεκάλεπτο. Οι άτυπα γηπεδούχοι, διευρύνουν το προβάδισμά τους, το χαίρονται και κλείνουν το δεκάλεπτο με το σκορ στο 45-26.

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν θα αλλάξει για καμία από τις δύο ομάδες στο τελευταίο δεκάλεπτο. Με την ίδια αποφασιστικότητα και σοβαρότητα η μία μεριά, με προβλήματα στην επιθετική τους λειτουργία η άλλη. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 25 πόντους (58-33) και το παιχνίδι θα λήξει τελικά, μετά από τρίποντο του Μπεχράκη λίγο πριν το τέλος. Τελικό σκορ αναμέτρησης 58-36.

MVP φυσικά ο πανταχού παρών Λαγουδάκης Γρηγόρης που μέτρησε 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, για να φτάσει τους 19 βαθμούς στο ranking.