21.1%
70.0%
37.3%
8.7%

Νίκησε στο τέλος η εμπειρία στην σειρά των Kavlanta Hawks με τους Tenacious B, αφού οι δεύτεροι μετά από ένα πολύ απαιτητικό και σκληρό παιχνίδι, πήραν το ροζ φύλλο με κρίσιμα καλάθια στο τέλος. Οι Hawks που πήραν προβάδισμα για πρώτη φορά μετά από πολλή ώρα λίγο πριν την λήξη, πάγωσαν επιθετικά και τελικά υπέκυψαν των αντιπάλων τους. Τελικό σκορ αναμέτρησης 46-51.

Οι Hawks φαίνεται από νωρίς η επιθυμία τους να ισοφαρίσουν την σειρά και να πάνε σε 3ο παιχνίδι. Καλύτερες επιλογές στην επίθεση, την ώρα που οι Tenacious B δυσκολεύονταν μπροστά. Βρήκαν τις λύσεις τους όμως και το παιχνίδι με την λήξη της κόρνας στο 12-11.

Οι Hawks θα μπουν πιο δυνατά και σε αυτή την περίοδο, μάλιστα θα προηγηθούν και με 9 πόντους (25-16), βγάζοντας περίσσια ενέργεια που ήθελαν να διατηρήσουν. Η εμπειρία των αντιπάλων τους δεν το επέτρεψε αυτό και με ένα εκκωφαντικό σερί 10-0 πλέον μπροστά με 3, για το τελικό του ημιχρόνου 25-28.

Οι Tenacious B θα καταφέρουν να απομακρυνθούν με διψήφια διαφορά τρέχοντας ξανά ένα 10-0, με πολύ καλούς Καμαριωτάκη και Δημητρακόπουλο. 28-38, για να ακολουθήσουν 3 πόντοι από τους Hawks και το δεκάλεπτο θα λήξει στο 31-40, μετά από καλάθι του Ρίζα.

4η και τελευταία περίοδος και οι Hawks αποφασισμένοι να επιστρέψουν και να πάρουν την νίκη. Mε μπροστάρη τον Ζώη που έβαλε 12 πόντους σερί για την ομάδα του οι Hawks στο καλάθι (43-45). Ανάσα για Tenacious από τα χέρια του Σκαντζή, όμως με σουτ 3 πόντων ο Παπαθωμάς θα βάλει μπροστά την ομάδα του (46-45). Δημητρακόπουλος και Σκαντζής όμως δεν άφησαν την ομάδα τους να πάει σε 3ο παιχνίδι και με δικά τους καλάθια η αναμέτρηση θα τελειώσει. Τελικό σκορ 46-51.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Αγκουριδάκης Γιώργος ο οποίος σημείωσε 4 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 18 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς στο ranking.

Από κοντά με υψηλό efficiency και ο Δημητρακόπουλος Μίλτος, ενώ από τους Kavlanta Hawks ξεχώρισαν οι Παπαθωμάς Χαράλαμπος και Ζώης Κωνσταντίνος.