21.4%
81.3%
36.2%
12.5%

Ολική ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο από τους Underdogz και νίκη στο νήμα, απέναντι στους Kavlanta Hawks. Παρότι λοιπόν βρέθηκαν πίσω στο σκορ μέχρι και με 18 πόντους στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου, δεν άφησαν το παιχνίδι ποτέ στην τύχη του, πάλεψαν μέχρι το 40’ και δικαιώθηκαν στο έπακρο, πετυχαίνοντας ίσως την πιο δύσκολη νίκη τους μέχρι την επόμενη! Τελικό σκορ αναμέτρησης 56-58.

Οι Kavlanta Hawks θα μπουν πολύ ορεξάτοι στο παιχνίδι, αποφασισμένοι να πάρουν από νωρίς τα ηνία αυτού και να έχουν το πάνω χέρι. Καλό ξεκίνημα για τους Τσόντζο και Λαγουδάκη που επιθετικά είναι αυτοί που σηκώνουν το βάρος. Από την άλλη πολύ καλός ο Μισαηλίδης για την ομάδα του που βρήκε τις λύσεις να μην μείνει πίσω στο σκορ και να μειώσει. Τελικό σκορ 1ου δεκαλέπτου 17-16 για τους Hawks.

Ο Λαγουδάκης θα ανοίξει λογαριασμό από νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο, για να απαντήσει ο Αιβάζογλου. 7-0 σερί στην συνέχει για τα «γεράκια» και προβάδισμα 8 πόντων (26-18). Απαντάνε με το ίδιο νόμισμα οι Underdogz και φέρνουν το παιχνίδι στο τρίποντο (26-23). Θα μείνουν όμως εκεί την ώρα που η αντίπαλη επίθεση συνεχίζει με τον ίδιο ρυθμό για το τελικό ημιχρόνου 31-23.

Την ώρα που οι Underdogz ήθελαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, πολλές καλές άμυνες αλλά φυσικά και δύο γρήγορα τρίποντα από τον Ζώη και τον Λαγουδάκη θα κάνουν το σκορ 37-23 και θα εκτοξεύσουν την διαφορά στους 14 πόντους. Ο ψύχραιμος Μισαηλίδης θα πάρει την ομάδα του στις πλάτες του και θα την κρατήσει όσο μπορεί κοντά στο σκορ. Οι δύο ελεύθερες βολές από τον Πούλιο θα γράψουν το τελικό 43-31.

Η εικόνα του τελευταίου δεκαλέπτου θα μπορούσε να εκφραστεί και ως one man show από τον Μισαηλίδη που εν ολίγοις δεν σταμάτησε να σκοράρει ποτέ. Μετά τα δύο αρχικά τρίποντα λοιπόν των Έψιμου και Λαγουδάκη και την διαφορά στους 18 πόντους (49-31), άρχισε μία επιστροφή διαρκείας από τους Underdogz. Με μπροστάρη λοιπόν τον Μισαηλίδη που πέτυχε 18 πόντους σε ολόκληρο το δεκάλεπτο και με βοήθειες των Αντωνάκη, Καραχάλιου και Μαριόλη θα πετύχουν μία απίστευτη ανατροπή και θα φύγουν νικητές με 56-58.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μισαηλίδης Γιώργος ο οποίος σημείωσε 31 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Αντωνάκης Μανώλης και Μαριόλης Πέτρος, ενώ από τους Kavlanta Hawks ξεχώρισαν οι Παπαθωμάς Χαράλαμπος, Λαγουδάκης Γρηγόρης και Τσόντζος Δημήτρης.