13.3%
69.2%
41.4%
22.7%

Η Kinder Bolognese, έχοντας ένα σταθερό προβάδισμα 2-3 κατοχών από τα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου κι έπειτα, κατάφερε να κάνει το τρία στα τρία ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Νίκαιας με τελικό σκορ 57-64. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Μητσέας με 27 πόντους, 18 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 9 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Οικονομάκος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Κώστας Ζάζας ισοφάρισε σε 2-2, 5-2 με τρίποντο του Μαργέλλου, 5-4 με καλάθι του Καραγεώργου έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ, 9-4 με ένα τρίποντο του Σιμιντζή και μια βολή του Μαργέλλου, 9-5 από τον Μητσέα, 11-5 ο Μαργέλλος, 11-7 με νέα απάντηση του Μητσέα, 13-7 με νέο ζευγάρι βολών του Μαργέλλου, 13-11 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μητσέα και καλάθι ξανά από τον Μαργέλλο για το τελικό 15-11 της πρώτης περιόδου

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κώστας Ζάζας έβαλε καλάθι για το 15-13, 16-13 με βολή του Μάλλη, 16-15 από τον Μητσέα, 17-15 ο Μαργέλλος, 17-19 με ένα καλάθι του Βουβαλίδη και ένα του Κώστα Ζάζα, 20-19 με γκολ φάουλ του Μαργέλλου, 20-22 με τρίποντο του Κουφόπουλου, 22-22 από τον Σιμιντζή, 22-27 με 0-5 σερί οι Κούρας και Γαρδικιώτης, 24-27 με καλάθι του Ντζερεμέ, 24-29 με απάντηση του Γαρδικιώτη, 25-29 με βολή του Οικονομάκου, 25-32 με ένα καλάθι και μια βολή του Γαρδικιώτη και 27-32 από τον Ντζερεμέ για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μητσέας έβαλε δύο καλάθια για το 27-36, 31-36 με ίδια απάντηση από τον Μαργέλλο, 31-40 πάλι με δύο καλάθια σερί από τον Μητσέα, 33-40 με βολές του Σιμιντζή, 33-42 ο Γαρδικιώτης, 35-42 ο Λιάπης, 35-44 με καλάθι του Κώστα Ζάζα, 42-44 με 7-0 σερί οι Μαργέλλος και Σιμιντζής και απάντηση της Kinder Bolognese με ένα καλάθι του Κώστα Ζάζα και ένα του Μητσέα για το τελικό 42-48 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Γαρδικιώτης έβαλε καλάθι για το 42-50, 44-50 με βολές του Μαργέλλου, 44-59 με 0-9 σερί οι Μητσέας και Αντωνακόπουλος, 48-59 οι Σιμιντζής και Ντζερεμές, 48-60 με βολή του Καραγεώργου, 53-60 με 5 συνεχόμενους πόντους του Μαργέλλου, 53-62 ο Γαρδικιώτης, 54-62 ο Μαργέλλος, 54-64 ο Μητσέας και τρίποντο από τον Μαργέλλο για το τελικό 57-64 του παιχνιδιού.

Για την Kinder Bolognese, πέρα από τον Μητσέα, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Γαρδικιώτης με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και Κώστας Ζάζας με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Για τη Νίκαια ξεχώρισε Μαργέλλος με 33 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 8 κλεψίματα.