7.1%
56.3%
26.2%
6.7%

Ένα πολύ ωραίο όπως εξελίχθηκε παιχνίδι έλαβε μέρος στο κλειστό του Πολυκλαδικού ανάμεσα σε Kinder Bolognese και Jackal Trotters με τους πρώτους να φτάνουν τελικά στη νίκη δια πυρός και σιδήρου με το τελικό 46-41. Μέχρι την ανάπαυλα η Kinder Bolognese έμοιαζε να ελέγχει πλήρως το ματς όμως με ένα τρομερό 3ο δεκάλεπτο και 12-21 επιμέρους σκορ υπέρ τους οι Jackal Trotters μπήκαν στο ματς αλλά η ψυχραιμία της Kinder μίλησε στο τέλος και έτσι έφτασε στη τέταρτή της νίκη για φέτος.

Το πρώτο καλάθι του αγώνα ήρθε από σουτ τριών πόντων της Kinder Bolognese με τον Τσιχλάκη να ευστοχεί πίσω από τα 6,75 για να έρθει ο Κακκαβάς και να απαντήσει με δίποντο για τους Jackal Trotters και το 3-2. Ο Κουφόπουλος τότε έγραψε το 5-2, ο Αργυρίου μείωσε σε 5-4 και τότε Κουφόπουλος και Τσιχλάκης με δίποντα κάνανε το 9-4. Ο Αργυρίου ξανά για Jackal έκανε το 9-6 ενώ ο Μητσέας πετυχένοντας το πρώτο του καλάθι έκανε το σκορ 11-6. Οι Jackal χτύπησαν ξανά με τον Κακκαβά για το 11-8 όμως με δύο καλάθια από Αντωνακάκο και Ζάζα αντίστοιχα το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 17-8.

Η βολή του Αργυρίου στης αρχές του 2ου δεκαλέπτου μείωσε για τους Τζάκαλ στο 17-9, ο Ζάζας τότε όμως με δίποντο έκανε 1ο τους πόντους της διαφοράς για το 19-9 αμέσως όμως την ξανά έριξε με δίποντο ο Αργυρίου για το 19-11. Ακολουθεί ένα σερί 5-0 των Kinder με τους Κούρα, και Ζάζα μπροστάρηδες αυτού να γράφουν το 24-11. Μία μίνι αντίδραση ήρθε από τους Jackal στο τέλος του ημιχρόνου με τα δύο καλάθια του Κακκαβά να γράφουν το 24-14 της ανάπαυλας.

Το τρίτο δεκάλεπτο άνηκε ολοκλρηωτικά στους Jackal Trotters που με τη βολή του Ταμπάκου μείωσαν σε 24-15. Ακολούθησαν δύο καλάθια από Ησαία και Ζάζα αντίστοιχα που έκαναν το σκορ 28-15 όμως κάπου εκεί οι Jackal άρχισαν την ανατροπή. Τρίπονο του Αργυρίου και 28-18, δίποντο του Σούλη και 30-18, ενώ ο Αργυρίου θα χτυπήσει ξανά με καλάθι και φάουλ για το 30-21. Απάντηση θα έρθει από τον Ησαία για το 32-21 για να ακολουθήσει ένα σερί 0-6 από Jackal με τους Κακκαβά να βάζει 4 και τον Αργυρίου άλλους 2 για να γίνει το σκορ 32-28. Το σερί υτό διεκόπη από τον Κουφόπουλο για το 34-28 όμως ο δαιμονισμένος Αργυρίου με άλλο ένα καλάθι και φάουλ μείωσε στο 34-31. Ο Αντωνακάκος με δίποντο κράτησε την ομάδα του μπροστά με 36-31 και δύο καλάθια από Κακκαβά και Ακαρέπη στο τέλος της 3ης περιόδου έφεραν τους Jackal σε απόσταση αναπνοής και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 36-35.

Τέταρτο και πιο κρίσιμο δεκάλεπτο και οι Jackal μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια με τους Τουμάση και Αργυρίου με 2 και 4 πόντους αντίστοιχα να βάζουν μπροστά την ομάδα τους με 36-39 βάζοντας φωτιά στο ματς. Κάπου εκεί όμως οι παίκτες της Kinder Bolgnese αφυπνήστηκαν και με ένα σερί 9-0 και σκόρερ τους Ζάζα, Μητσέα που πέτυχαν 6 και 3 πόντους αυτού του σερί αντίστοιχα πέρασαν μπροστά με 45-39 καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς καθώς οι Jackal Trotters κόλλησαν στο σκορ, ξέμειναν από λύσεις και χρόνο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 45-42 με τον Κακκαβά ενώ ο Αντωνακόπουλος με μία βολή διαμόρφωσε το τελικό 46-41.

Καλύτερος παίκτης της Kinder Bolognese και του ματς ήταν ο Αντώνης Σούλης που μπορεί να σταμάτησε στους 4 πόντους άλλα είχε 16 ριμπάουντ, 4 ασσίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο. Από πλευράς Jackal Trotters ο παίκτης που ξεχώρισε ήταν ο Θάνος Αργυρίου με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 τελική πάσα.