17.4%
64.3%
44.4%
27.8%

Με ακόμη μια νίκη συνέχισε η Kinder Bolognese, αυτή τη φορά επί των Los Angeles Slippers με 77-56. Οι Slippers είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα τρομερό 10-0 σερί των Bolognese τους έβαλε μπροστά στο σκορ πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος, η Kinder ανέλαβε τα ηνία και αύξησε τη διαφορά σε σημαντικά επίπεδα μέχρι το φινάλε, παίρνοντας ένα σπουδαίο ροζ φύλλο για τη συνέχεια.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Slippers να μπαίνουν πιο δυνατά, αλλά η Bolognese ισορρόπησε. Ο Μέξας άνοιξε το σκορ με δύο δίποντα (0-4), ο Καραγεώργος με μια βολή πέτυχε το 1-4, ο Μέξας ευστόχησε σε τρίποντο για το 1-7, άμεση απάντηση με τον ίδιο τρόπο ο Καραγεώργος για το 4-7, ο Κουμπαράκης πέτυχε το 4-9, ο Σούλης το 6-9, ακολούθησε σερί 0-7 από Μέξα και Κουμπαράκη για το 6-16 και απάντηση των Καραγεώργου, Βράκα και Κουφόπουλου με 8-0 σερί για το 14-16 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Slippers είχαν μια διαφορά, αλλά η Bolognese απάντησε. Οι Μέξας και Γουρνέλος σκόραραν για το 14-21, οι Ζάζας, Ησαΐας μείωσαν σε 18-21, ο Μέξας με 6 προσωπικούς πόντους σημείωσε το 18-27, ο Γαρδικιώτης μείωσε σε 20-27, ο Μέξας με μια βολή το 20-28, ο Βράκας με μπάσιμο απάντησε για το 22-28, ξανά ο Μέξας για το 22-30, ο Μητσέας με «καλάθι και φάουλ» μείωσε σε 25-30, ο Μέξας με 2/2 βολές έκανε το 25-32 και η Kinder πήρε το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα με εντυπωσιακό σερί 10-0 από Καραγεώργο, Μητσέα και Κούρα για το 35-32.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να είναι ντέρμπι. Ο Μέξας πέτυχε το 35-34, οι Γαρδικιώτης, Βράκας, Κουφόπουλος σημείωσαν το 41-34, ο Μέξας με ένα τρίποντο και μια βολή έκανε το 41-38, οι Καραγεώργος, Μητσέας το 45-38, ο Κουμπαράκης από κοντά το 45-40, οι Γαρδικιώτης και Κούρας ευστόχησαν για το 49-40, οι Κουμπαράκης, Μέξας έκαναν το 49-45 και οι Καραγεώργος, Μητσέας το 55-45, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους παίκτες της Kinder να αυξάνουν τη διαφορά και να παίρνουν τη νίκη. Οι Βράκας, Μητσέας με σερί έκαναν το 62-45, ο Μέξας απάντησε για το 62-47, οι Μητσέας, Βράκας το 66-47, ο Κουμπαράκης το 66-49, ακολούθησε σερί 7-0 από Μητσέα και Κούρα για το 73-49, οι Μυστριώτης και Αυγέρης μείωσαν σε 73-54, ο Κούρας με δύο δίποντα το 77-54 και ο Γουρνέλος με 2/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό σκορ 77-56.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Νίκος Καραγεώργος, ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 5 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μητσέας και Βράκας. Από τους Slippers, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Μέξα και Γουρνέλου.