21.7%
66.7%
33.3%
55.3%

Kings B.C. vs Ασβοί 68-95.Οι Ασβοί με ρεσιτάλ τριπόντων  (21/38 )κέρδισαν το ματς με τους Kings και συνεχίζουν την τρομερή πορεία τους στη Golden  σε μια εξαιρετική περίοδο φόρμας!Mvp του παιχνιδιού ο Ζαφειράκης με 27 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Λαμπράκης 0-3 οι Ασβοί. Ο Δερματίνος με 1/2 βολές έκανε το 1-3 για τους Kings. Τρίποντο ο Μακρυδάκης το 1-6 και ο Γκοτζής με λει-απ το 3-6.Ο Κουτσουρής με σουτ έκανε το 3-8 και ο Δερματίνος σκόραρε το 5-8.Με τρίποντο ο Ζαφειράκης έκανε το 5-11 και από το ζωγραφιστό μείωσε ο Γκοτζής σε 7-11.Ο Λαμπράκης με τρίποντο και ο Κουτσουρής με coast to coast πέτυχαν το 7-16.Ο Καρυπίδης και ο Μολιός σκόραραν το 11-16 και ο Μακρυδάκης με τρίποντο το 11-19. Ο Καρυπίδης με 1/1 βολή (τεχνική ποινή) και ο Μολιός με Hook έκαναν το 14-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-24 Ο Κουτσουρής με σουτ και με τρίποντο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο και ο Γκοτζής με λει-απ το 16-24 για τους Kings. Ο Ζαφειράκης το 16-26 για τους Ασβούς. Ο Γιωτάκης από το ζωγραφιστό το 18-26 και ο Κουτσουρής με τρίποντο το 18-29.Ο Σπανός με τρίποντο, ο Δερματίνος από το ζωγραφιστό και ο Γιωτάκης με 1/2 βολές μείωσαν το σκορ σε 24-29.Ο Ζαφειράκης με τρίποντο έκανε το 24-32 και ο Σπανός με 2/2 βολές το 26-32.Ο Γάκης με λει-απ και ο Ζαφειράκης με νέο τρίποντο το σκορ έγινε 26-37.Ο Γιωτάκης με σουτ από την γωνιά και ο Γκοτζής με 1/2 βολές πέτυχαν το 29-37.Τρίποντο ο Μακρυδάκης για το 29-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Σπανός 32-40.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μολιός σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 34-40 για τους Kings. Τρομερό σερί 0-19 οι Ασβοί και το σκορ έγινε 34-59 με 5/5 τρίποντα ,αρχικά τρίποντο ο Κουτσουρής και ο Ζαφειράκης, με ντραιβ ο Κουτσουρής και λει-απ ο Ζαφειράκης και με τρίποντα 2 ο Ψαλιδόπουλος και 1 ο Ζαφειράκης. Ο Σπανός με ντραιβ πέτυχε το 36-59 και ο Μακρυδάκης με τρίποντο το 36-62.Με 10-0 σερί μείωσαν το σκορ σε 46-62 οι Kings ,αρχικά ο Γιωτάκης με 2/2 βολές, ο Σπανός με 1/2 βολές, με σουτ ο Καρυπίδης, ο Σπανός με τρίποντο και ντραιβ ο Γκοτζής. Ο Γάκης με 2/2 βολές το 46-64 και το δεκάλεπτο τελείωσε 49-64 με γκολ φάουλ ο Τσαγκάρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καρυπίδης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 51-64 για τους Kings. Νέο σερί 0-15 οι Ασβοί διαφορά ασφαλείας 51-79,αρχικά ο Μακρυδάκης νε 2 κολλητά τρίποντα, ο Ψαλιδόπουλος με τρίποντο, γκολ φάουλ ο Ζαφειράκης και με τρίποντο ο Μακρυδάκης.Ο Γιωτάκης από το ζωγραφιστό, ο Τσαγκάρης με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Γκοτζής το σκορ έγινε 57-79.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαφειράκης το 57-81 και ο Γιωτάκης με 1/2 βολές το 58-81.Ο Ζαφειράκης με τρίποντο έκανε το 58-84 και ο Γκότσης με 2/2 βολές το 60-84.Ο Λαμπράκης με 2/2 βολές το 60-86 και ο Γκοτζής με γκολ φάουλ το 63-86.Ο Γάκης από το ζωγραφιστό το 63-88 και ο Γκοτζής με τρίποντο το 66-88.Ο Κουτσουρής με 1/2 βολές και ο Ψαλιδόπουλος με 4πόντους από λει-απ έγραψαν το 66-93.Ο Μολιός με σουτ έκανε το 68-93 και το τελικό 68-95 πέτυχε ο Γουλιέλμος με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κουτσουρής με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ 13 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα και ο Μακρυδάκης με 21 πόντους(7/11 τρίποντα),8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γκοτζής με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σπανός με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.